Peru atver Mačupikču vienam japāņu tūristam

Mačupikču FOTO: PERCY HURTADO/AFP

Peru varasiestādes atļāvušas apmeklēt senās inku pilsētas Mačupikču drupas vienam japāņu tūristam, kurš gaidījis šo apmeklējumu septiņus mēnešus, preses konferencē paziņojis valsts kultūras ministrs Alehandro Neira.

Osakas iedzīvotājs Džese Katajama 14. martā ieradās Agvaskaljentesas pilsētiņā, no kuras tūristi parasti sāk ceļu uz Mačupikču. Viņš jau bija nopircis biļeti senās inku pilsētas apmeklējumam 16. martā, taču tieši šajā dienā Peru varasiestādes slēdza Mačupikču tūristiem.

Sakarā ar ieviestajiem ceļošanas ierobežojumiem Katajamam nācās palikt Agvaskaljentesā septiņus mēnešus. 26 gadus vecais japāņu boksa instruktors kļuva teju par vietējo. Viņš pilsētiņā īrēja nelielu istabu, mācīja vietējiem bērniem boksēties un iemantoja daudzus jaunus draugus.

Intervijā CNN Katajama pastāstīja, ka pēc atgriešanās Osakā gatavojas tur atvērt savu boksa skolu, tādēļ visu pandēmijas laiku veltījis treniņiem.

"Savos ikrīta skrējienos es tālumā redzēju Mačupikču, un man jau likās, ka tā arī tur nenonākšu, jo nebija paredzēts to atvērt šogad. Taču es lieliski pavadīju laiku Agvaskaljentesā," atzina japānis.

Viņš stāsta, ka viņam sākušās naudas grūtības un šķitis, ka sapnis par Mačupikču apmeklējumu nepiepildīsīes.

Taču ar vietējās tūrisma kompānijas palīdzību Katajamam izdevās saņemt īpašu Peru kultūras ministrijas atļauju inku pilsētas apmeklējumam. Katajama tur ieradās divu fotogrāfu un Mačupikču pārvaldnieka Hosē Bastantes pavadībā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

マチュピチュキタァァァァァァァァァァァァァァァァァァ‼️‼️‼️ この前の新聞見てくれて 「頑張って」「応援してる」 「なんでも頼って」 「マチュピチュの俺の家タダで使ってええよ」 「マチュピチュ開いたらタダでガイドしたる」 「マチュピチュ村の村長に行ける様に言っとくわ」 ペルーの人達、ペルーに住んでる日本の人達から沢山メッセージもらいました? もう行けへんやろなと思ってたけど、皆さんが村長、政府に頼んでくれて 超特別に行かせてもらった??笑 ペルーの人達みんな優しすぎるぅ〜くぅ〜 本当にありがとうございます!! 村長と一緒にマチュピチュいった人今までおらんやろ笑 閉鎖後、1番最初にマチュピチュ行った地球人は俺だぁぁぁぁぁ??? #世界一周 #バックパッカー #27ヵ国目 #ペルー #マチュピチュ #貸し切り #村長のガイド付き #村長ごっつ男前 #トムクルーズ似なんよ #ミッションインポッシブルなんよ #peru #machupicchu #lastsamurai

A post shared by Jesse Katayama (@jessekatayama) on

Katajama paredzējis atgriezties mājās Japānā 16. oktobrī. Viņš stāsta, ka pēdējie septiņi mēneši viņa dzīvē bijuši īpaši un viņš sevī atklājis daudz jauna.

Peru Kultūras ministrija plāno novembrī Mačupikču atvērt tūristiem, tomēr apmeklētāju skaits tiks ierobežots līdz 30% no pierastā apjoma.

Kultūras ministrs Neira pirmdien virtuālā preses konferencē paziņoja, ka Katajama apmeklējis Mačupikču 10. oktobrī.

"Viņš bija ieradies Peru, lai piepildītu sapni, tādēļ mēs palīdzējām viņam to īstenot pirms plānotās aizbraukšanas no valsts," teica Peru kultūras ministrs.

Kopš pandēmijas sākuma Peru reģistrēti vairāk nekā 849 000 saslimšanas un 33 000 nāves gadījumu.

Uz augšu
Back