BMW 325 CUP klasei būs savs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionāts

Autošosejas sacensības Biķernieku trasē

FOTO: Publicitātes foto

Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) rīkotāji panākuši vienošanos ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas automobiļu federāciju autošosejas komisijas pārstāvjiem par nacionālā čempionāta statusa piešķiršanu 2021. gada sezonā BMW 325 CUP klasei, kas ar lielu potenciālu debitēja Baltijas trasēs aizvadītajā sezonā.

Nacionālo čempionātu statusa piešķiršana nozīmē, ka ikvienam klases dalībniekam ir iespēja kļūt arī par katras valsts čempionu, kā arī iegūt sporta meistara kategoriju. Lēmums noteikti sekmēs vēl lielāku dalībnieku pieaugumu klasē, lai arī jau šobrīd var prognozēt, ka gaidāmajā sezonā uz starta līnijas katrā posmā stāsies vismaz 20 dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm un arī Krievijas.

Vairāk par klasi stāsta Baltijas autošosejas čempionāta direktors: “Ideja par BMW 325 CUP klasi neatnāca pēkšņi. Šī ideja galvā bija jau vairākus gadus, līdz 2019. gadā sapratām, ka ir īstais brīdis, lai to beidzot materializētu. Jāatzīst, ka tik strauji augoša popularitāte bija milzīgs, bet patīkams pārsteigums. Domāju, ka galvenais veiksmes faktors bija maksimāla vēlme mašīnas standartizēt. BMW 325 CUP automašīnas jau tā ir tuvu standarta versijai, bet vienādas piekares, riepas un bremzes vēl vairāk satuvina iespējas.”

FOTO: Publicitātes foto

“Šobrīd garāžās stāv vairāk nekā 30 automašīnas no visām Baltijas valstīm un Krievijas, kas būs gatavas iesaistīties cīņā gan par Baltijas, gan par katras valsts nacionālā čempiona titula nosaukumu. Nacionālo čempionātu statuss ir svarīgs, lai paaugstinātu prestižu un nodrošinātu klases ilgtspējīgumu. Tiekamies jaunajā sezonā!”

Papildus nacionālo čempionāta statusam būs jaunumi arī BMW 325 CUP ieskaites kategorijās. Tiks veidota atsevišķa ieskaite iesācēju, dāmu un veterānu kategorijā. Visi klases dalībnieki kvalificējas kopējai ieskaitei, kurā tiks noskaidrots Baltijas un nacionālo čempionātu uzvarētājs. Iesācēju kategorijā pie atsevišķiem punktiem tiks braucēji, kam autošosejas licence ir izsniegta pirmo vai otro sezonu. Dāmu ieskaite paredzēta daiļā dzimuma pārstāvēm, bet veterānu jeb Masters kategorijai kvalificējas dalībnieki, vecāki par 45 gadiem.

2021. gada Baltijas un Latvijas čempionāta BMW 325 CUP klasē norisināsies piecos posmos:

  • Kauņa, 24.- 25. aprīlis;
  • DeWALT GP, Rīga, 14.- 16. maijs;
  • Rīga, 24. jūlijs;
  • Pērnava, 21.- 22. augusts;
  • Motul GP, Rīga, 25.- 26. septembris.

FOTO: Publicitātes foto

BMW 325 CUP ir 2020. gadā izveidota klase, kurā sacenšas BMW E90 vai E92 virsbūves automašīnas ar standarta 2,5l dzinējiem, vienādiem amortizatoriem, gaisa filtriem, bremžu diskiem un klučiem, kā arī ar vienādām Nankang AR-1 riepām. 2020. gada sezonā uz starta stājās 14 dalībnieki Latvijas un Lietuvas. 

2020. gada Baltijas autošosejas čempionāta BMW 325 CUP klases kopvērtējums TOP5

1. Matīss Mežaks, 93 punkti

2. Ramūns Čapkausks, 91 punkts

3. Andris Čats, 72 punkti

4. Artjoms Kočlamazašvili, 62 punkti

5. Andrjus Čilvins, 60 punkti

Pilns sacensību kopvērtējums pieejams ŠEIT.  

Uz augšu
Back