Ko gatavo "Veronika virtuvē"?
Jauna pavārgrāmata

Veronika Ļevša

FOTO: Publicitātes foto

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi grāmata saldummīļiem – "Veronika virtuvē. Kūciņas, cepumi, saldējumi", kuras krāsainajās lappusēs atrodamas vienkārši pagatavojamu saldumu un saldēdienu receptes. "Mājās gatavotam ēdienam ir īpaša – mīlestības – garša," saka Veronika Ļevša, pavārgrāmatas autore. 

Veronika ir labi zināma daudziem gatavošanas entuziastiem, jo ir kaismīga kulināre un jau ilgstoši dalās ar savām receptēm Facebook grupās “Mēs gatavojam” un “Garšīgas receptes”.

Šī ir pirmā Veronikas Ļevšas pavārgrāmata, un tajā autore dalās ar ģimenes un sekotāju atzinīgāk novērtētajām receptēm, piedāvājot pagatavot kādu gardumu no piecām grāmatas nodaļām: cepumi, smalkmaizītes un kūciņas; kūkas, tortes un pīrāgi; ruletes; saldēdieni un saldējumi; kā arī pankūkas un vafeles.

"Veronika virtuvē. Kūciņas, cepumi, saldējumi"

FOTO: www.zvaigzne.lv

Lai gatavotu pēc šīm receptēm, nevajag nedz īpašus piederumus, nedz eksotiskas vai grūti dabūjamas sastāvdaļas, jo Veronika ir pārliecinājusies, ka viss ģeniālais slēpjas vienkāršībā un arī izsmalcinātu desertu vai konkursa cienīgu torti var pagatavot mājas apstākļos. Melleņu bumbiņas un mutē kūstoši auzu pārslu cepumi, marmora fudge un citādas "Vecrīgas", šokolādes muss, jogurta un ķiršu saldējums, parastās vafeles un “Kokosriekstu sapnis”, gaisīgais biezpiena krēms, amerikāņu pankūkas un vēl daudz, daudz našķu lieliem un maziem kārumniekiem! Katrai receptei pievienota arī krāsaina, kārdinoša fotogrāfija.

Reizēm vienīgais, kā pietrūkst gatavojot, ir šķipsniņa mīlestības – lai jums tās vienmēr pietiek!

View this post on Instagram

Raffaello konfektes. Viducī atrodas mandele. Taisīju no kokosrieksta skaidiņām un kondensēto pienu. ❤❤❤🥥🥥🥥🥥 Raffaello ❤❤❤ #enjoy #tastyfood #tasty #instagood #instafood #instablog #instalive #süss #dessert #day #foodblogger #food #foodporn #heart #lecker #latvija #yummy #yummyfood #raffaello #ēdiens #receptes #saldumi #rieksti #mamaleben #рецепты #сладости #еда #кокос #veronikavirtuvē #veronikaļevša Sastāvdaļas: 1. 250 kokosa skaidiņas 2. 150 ml kondensēto pienu 3. Notīrītas mandeles Pagatavošana: 1. Skaidiņas un kondensēto pienu saujaucu kopā, ar karotes palīdzību. 2. Lipināju bumbiņas, viducī liekot mandeles riekstu. Tā lipināšana ir drusku piņķerīga, bet nekas, tik un tā sanāk. Ja nu galīgi nevar, tad var saslapināt plaukstas drusciņ ar ūdeni, bet tikai daudz nevajag. 3. Liku ledusskapī!

A post shared by 𝓥𝓮𝓻𝓸𝓷𝓲𝓴𝓪 𝓛𝓮𝓿𝓼𝓪 (@veronika_levsa_love_to_cook) on

Uz augšu
Back