T, 10.08.2022.

Policija: izmeklēšana Rebenoka slepkavības lietā uz vietas nestāv

TVNET
Policija: izmeklēšana Rebenoka slepkavības lietā uz vietas nestāv
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks
Zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks Foto: Zane Bitere/LETA

Izmeklēšana advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietā uz vietas nestāvot, trešdien sacīja jaunais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Viņš sacīja, ka izmeklēšana virzās savā gaitā, taču sīkākas detaļas par jau atklāto, noskaidroto neatklāšot. 

Iepriekš policija norādījusi, ka trīs maskās tērpti noziedznieki advokāta Pāvela Rebenoka mājā iebrukuši, uzlaužot durvis, un savus upurus tie situši ar rokām, kājām un turpat atrastiem dēļiem, bet no notikuma vietas aiznesuši līdzi dārgus rokaspulksteņus un juvelierizstrādājumus.

Laupītāji upurus pārsteiguši, nezvanot pie durvīm, bet ielaužoties pa tām no pagalma puses.

Policija notikuma vietā ieradusies pēc tam, kad noziegumā cietušais Rebenoka partneris veterinārārsts Ingus Balandins vērsies pēc palīdzības pie kaimiņiem, jo viņam pašam telefons ticis atņemts.

Teritorijā nav bijusi uzstādīta videonovērošana, un mājā tobrīd nav bijusi ieslēgta signalizācija. Noziegumā cietušais Rebenoka partneris policijai skaidrojis, ka signalizācija tikusi ieslēgta salīdzinoši reti, kad mājas iemītnieki devušies ilgstošā prombūtnē.

Saskaņā ar sniegtajām liecībām, uzbrucēji bijuši trīs, tērpti viscaur melnā, maskoti un cimdos. Divus mājās esošos vīriešus viņi situši ar rokām, kājām un turpat pagalmā atrastiem terases apdares dēļiem, no kuriem vienu policija pēc tam atradusi aptuveni 200 metrus no nozieguma izdarīšanas vietas.

No noziegumā cietušā vīrieša liecībām izriet, ka uzbrucēji runājuši krievu valodā un divi bijuši aptuveni 1,75 centimetrus gari, bet trešais aptuveni 1,85 centimetrus garš.

Uzbrucēji bijuši kalsnas miesasbūves, lai gan divu noziedznieku ķermenis arī ar sportiskām aprisēm.

Lai arī policija izvirzījusi un strādā pie divām galvenajām versijām, proti, noziegums paveikts laupīšanas nolūkā vai arī saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību, Ruks norādīja, ka patlaban noziegums neizskatās pēc pasūtījuma slepkavības.

Pērn martā Rebenoks, vēl esot "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Sarunā advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

Valsts policijas Rīgas reģiona priekšnieks Juris Šulte žurnālistiem norādījis, ka Rebenoks bija vērsies policijā par kādu interneta komentāru vienā no portāliem. Policija kriminālprocesu atteicās sākt, jo nebija nozieguma sastāva pazīmju. Komentāra rakstītāju policija noskaidroja, bet viņš to bija darījis emociju uzplūdā.

Ruks arī skaidrojis, ka Latvijā šāda veida noziegumi ar tik letālām sekām notiek reti. Policija gan izmeklēšanā analizējot arī iepriekš reģistrētās laupīšanas privātīpašumos, taču likumsargi pagaidām atturas šo noziegumu sasaistīt ar kādu citu.

Nolaupītie pulksteņi, iespējams, nonākuši Krievijā

Mediji ziņojuši, ka advokātam Pāvelam Rebenokam nozagtie pulksteņi varētu nokļūt Krievijā, izriet no Krievijas varasiestāžu izplatītā paziņojuma.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Orenburgas apgabala pārvaldes mājaslapā ievietotajā paziņojumā rakstīts, ka Krievijas centrālais “Interpola” birojs Orenburgas apgabalā saņēmis informāciju, ka 20.septembrī Latvijā izdarīta laupīšana, kā rezultātā nozagta privāta dārgu pulksteņu kolekcija, bet kolekcijas īpašnieks nogalināts.

Latvijas tiesībsargājošās iestādes uzskata, ka ļaundari var mēģināt ievest nozagto kolekciju Krievijas teritorijā vai pārdot Krievijas pilsoņiem, teikts paziņojumā.

Krievijas likumsargu paziņojumam arī pievienots nozagto pulksteņu saraksts, kurā iekļauti 29 pulksteņi. Viens no pulksteņiem “Panerai Luminor Due Automatic Black” iegādāts 2018.gada nogalē Dubaijā, un garantijas sertifikāts izsniegts uz Rebenoka vārda.

Sertifikāti pievienoti arī citiem saraktā iekļautajiem pulksteņiem, taču nav minēts, kurai personai tie izsniegti. Tā, piemēram, viens no sertifikātiem liecina, ka pulkstenis izsniegts 2014.gadā Latvijā.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, Valsts policijā nekādus komentārus par Krievijas likumsargu ievietoto paziņojumu nesniedza, līdz ar to nav zināms, vai Latvija pieļauj, ka Rebenoka pulksteņi varētu atrasties arī citās valstīs, un tā lūgusi palīdzību citām starptautiskās Kriminālpolicijas organizācijas “Interpol” dalībvalstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu