C, 29.09.2022.

Pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas 11. un 18. novembrī nenotiks militārās parādes

TVNET/LETA
Pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas 11. un 18. novembrī nenotiks militārās parādes
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas nenotiks Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18.novembrī, informēja Aizsardzības ministrija.

Atcelta 11.novembrī plānotā Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 101.gadadienai kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku.

18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

"Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, esmu pieņēmis grūtu, taču izsvērtu lēmumu jau savlaicīgi atcelt 11. un 18.novembra militāras parādes. Pašlaik kā vēl nekad, mums jābūt vienotiem un atbildīgiem savā rīcībā un darbos, lai pēc iespējas ierobežotu Covid-19 izplatību, pasargājot sevi, savas ģimenes un tuviniekus. Neraugoties uz tradicionālo svētku pasākumu atcelšanu, aicinu būt lepniem par mūsu karavīriem, kas izcīnīja mūsu valsts brīvību un neatkarību, kā arī stāv Latvijas sardzē arī šodien," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš norada, ka rūpējoties par visas sabiedrības drošību, nācies pieņemt šo grūto lēmumu. 

Kalniņš pauž, ka 18.novembra militārā parāde, kurā plecu pie pleca soļo Latvijas un sabiedroto karavīri, zemessargi, jaunsargi, ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, ir skaista tradīcija, bez kuras grūti iedomāties Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienas svinības. "Tāpat arī militārā parāde 11.novembrī ir gadiem izlolota tradīcija un pagājušogad lāpu gājienā devāmies kopā ar tautu, apliecinot vienotību un mūsu tautas gara spēku," norāda Bruņoto spēku komandieris, uzsverot, ka rūpēs par visas sabiedrības veselības saglabāšanu, šogad svētkus svinēsim citādi, un "apliecināsim mūsu spēku un vienotību, esot kopā mūsu gaišajās domās".

Foto: 18. novembra militārā parāde

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu