Pk, 19.08.2022.

Publisko par Navaļnija indēšanu sankcijām pakļauto Krievijas amatpersonu vārdus

Papildināts
TVNET/LETA
Publisko par Navaļnija indēšanu sankcijām pakļauto Krievijas amatpersonu vārdus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Aleksejs Navaļnijs
Aleksejs Navaļnijs Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienība (ES) trešdien vienojās noteikt sankcijas pret sešām Krievijas privātpersonām un vienu organizāciju saistībā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu. Savukārt ceturtdien ES oficiālajā vēstnesī tika publiskots sankcijām pakļauto personu saraksts. 

Sankcijas Navaļnija indēšanas lietā tiks noteiktas Krievijas federālā drošības dienesta (FDD) vadītājam Aleksandram Bortņikovam, Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja pirmajam vietniekam Sergejam Kirijenko, kā arī diviem Krievijas aizsardzības ministra vietniekiem – Aleksejam Krivoručko un Pāvelam Popovam. 

Tāpat sankcijas tiks piemērotas Krievijas prezidenta iekšpolitikas pārvaldes vadītājam Andrejam Jarinam un prezidenta pilnvarotajam pārstāvim Sibīrijas federālajā apgabalā Sergejam Menjalo. 

Iepriekš, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, šo personu vārdus bija publiskojis arī ASV laikraksts "The new York Times".

Sankciju sarakstā iekļauts arī Valsts Organiskās ķīmijas un tehnoloģiju zinātniski pētnieciskais institūts (GosNIIOHT), kurš vēl padomju laikā izstrādāja indi "Novičok" - ES uzņēmējiem ar to aizliegts uzturēt sakarus.

Sankcijas stājušās spēkā ceturtdien - tās paredz, ka tiks iesaldēti šo personu aktīvi, kā arī viņām tiks liegts iebraukt Eiropas Savienībā.

Arī Lielbritānija paziņojusi, ka tā pievienojas ES noteiktajām sankcijām par Navaļnija indēšanu.

Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs Sergjes Lavrovs jau paziņoja, ka Krievija atbildēs ES ar līdzvērtīgām sankcijām. 

Krievija varētu apturēt kontaktus ar vadošajām ES amatpersonām, bet ekonomiskā sadarbība ar ES valstīm turpināsies, Krievijas raidsabiedrībai "Eho Moskvi" sacīja Krievijas Federācijas padomes suverenitātes jautājumu komisijas priekšsēdētājs Andrejs Kļimovs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu