Ventspils brīvostas pārvaldes darbiniekam konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Ventspils brīvostas pārvalde ir saņēmusi informāciju, ka vienam no Tehniskās nodaļas darbiniekiem laboratoriski apstiprināta inficēšanās ar vīrusu Covid-19, informēja pārvaldē.

Darbinieks, kuram konstatēta inficēšanās ar vīrusu Covid-19, strādā Ventspils brīvostas pārvaldes administratīvajā ēkā Jāņa ielā 19. Patlaban jau ir apzināts to kontaktpersonu loks, kam ir noteikta obligāta karantīna. Vienlaikus, lai novērstu riskus vīrusa izplatībai, tiks veiktas izmaiņas darba organizācijā, darbiniekiem, kas strādā Jāņa ielā 19, darba pienākumus iespēju robežās veicot attālināti. Apmeklētāju pieņemšana pagaidām Jāņa ielā 19 būs aizliegta.

Pārvaldē uzsvēra, ka ierobežojumi nekādi neietekmēs kuģu satiksmes organizēšanu ostā.

Jau pirms divām nedēļām Ventspils brīvostas pārvaldes vadība nolēma atjaunot pastiprinātus drošības pasākumus Ostas kapteiņa dienestā, tāpēc augstākminētais saslimšanas gadījums šo dienestu nekādi neietekmē.

Tāpat pieņemts lēmums no 19.oktobra pārtraukt pasažieru vadāšanu ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs" un tūristu uzņemšanu Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotajās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākās.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī reģistrēti 58 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 70 līdz 75 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā veikti 2690 Covid-19 izmeklējumi, tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikts 390 971 izmeklējums, saslimušas 3450 personas, bet 1329 - izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis 2,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Detalizētāku informāciju par jaunajiem saslimšanas gadījumiem SPKC sola publicēt vēlāk.

Vadoties pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā septiņi Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 72 pacienti, no kuriem 66 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši ir ar smagu slimības gaitu. Kopumā no stacionāra izrakstīti 284 pacients, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Uz augšu
Back