Rins uzvar Aragonas "Grand Prix"; kopvērtējumā līderpozīciju pārņem Mirs

LETA/AFP
Alekss Rins
Alekss Rins Foto: AP/Scanpix

Spāņu braucējs Alekss Rins no "Suzuki Ecstar" vienības svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta prestižākās "MotoGP" klases sezonas desmitajā posmā - Aragonas "Grand Prix" -, kamēr par kopvērtējuma līderi kļuva viņa tautietis un komandas biedrs Hoans Mirs.

Sacīksti no pirmās starta vietas sāka nedēļas nogalē vairākus kritienus piedzīvojušais francūzis Fabio Kvartararo ("Petronas Yamaha"), kurš pirms šī posma bija kopvērtējuma līderis.

Tiesa, jau pirmo apli līderpozīcijā noslēdza spānis Maveriks Vinjaless ("Monster Energy Yamaha"), bet septītajā aplī par līderi kļuva Rins. Pakāpenisi savas pozīcijas uzlaboja titulētā spāņa Marka Markesa jaunākais brālis Alekss ("Repsol Honda"), kurš beigās pakāpās uz otro vietu un sagādāja galvassāpes Rinam. Markess otro nedēļas nogali pēc kārtas izcīnīja otro vietu.

MotoGP - Aragon Grand Prix - Ciudad del Motor de Aragon, Alcaniz, Spain - October 18, 2020 Team Suzuki Ecstar's Alex Rins celebrates with the trophy on the podium after winning the race REUTERS/Albert Gea TPX IMAGES OF THE DAY Foto: Reuters/ScanPix

Trešais finišēja Mirs, aiz goda pjedestāla palika Vinjaless, piekto vietu ieņēma japānis Takaki Nakagami ("LCR Honda Idemitsu"), bet pirmo sešinieku noslēdza itālis Franko Morbidelli ("Petronas Yamaha"). Kvartararo samierinājās ar 18.vietu un palika bez punktiem.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 121 punktu ir Rins, kuram ar 115 punktiem seko Kvartararo, tālāk ar 109 punktiem ir Vinjaless, bet ceturto vietu ar 105 punktiem ieņem itālis Andrea Doviciozo ("Ducati").

Honda rider Alex Marquez, of Spain, celebrates on the podium his second place in the Aragon Motorcycle Grand Prix at the Motorland circuit in Alcaniz, Spain, Sunday, Oct. 18, 2020. (AP Photo/Jose Breton) Foto: AP/Scanpix

Pirmais sezonas etaps bija paredzēts 8.martā Katarā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ "MotoGP" sportisti meistarsacīkstes uzsāka tikai jūlija beigās Spānijas pilsētā Heresā.

Sezonas kalendārs paredz, ka šosezon notiks vismaz 14 posmi.