Ar koncertu "Vārds jaunajiem" sākas Baha kamermūzikas festivāls

Madara Liepiņa (vijole) FOTO: publicitātes

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla dibinātāja un direktore Aina Kalnciema ielūdz uz Baha kamermūzikas festivālu, kas šoruden norisināsies no 19. oktobra līdz 10. novembrim, piedāvājot trīs koncertus. Festivālu 19. oktobrī Mazajā ģildē ar koncertu «Vārds jaunajiem» atklās talantīgo jauno mūziķu duets – Madara Liepiņa (vijole) un starptautisko atpazīstamību ieguvušais pianists Daumants Liepiņš. 

Māsas un brāļa koncerta programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha «Divas sonātes», Tomasa Antonio Vitali «Čakona vijolei solo» un  Igora Stravinska Itāļu svīta no baleta «Pulčinella».

Madara vijoles spēles mākslu pēc studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi Itālijā pie slavenā pedagoga Roberto Mutoni. Viņa piedalījusies un ieguvusi daudz balvu starptautiskos konkursos Itālijā un citviet. Savukārt Daumants ir viens no izcilākajiem jaunajiem latviešu pianistiem; 2019.gadā uzvarējis prestižajā Vendom prize konkursā, iegūstot iespēju sniegt solokoncertu Verbjē festivālā un ieskaņot albumu Steinway ierakstu kompānijā. 2017.gadā saņēmis «Lielo Mūzikas balvu». Daumants  ieguvis pirmās vietas un klausītāju balvas daudzos starptautiskos konkursos, kā Marijas Kanalsas Starptautiskajā konkursā Barselonā, Džordžes Enesku konkursā, Ženēvas pianistu konkursā u.c., muzicējis kopā ar zināmākajiem Eiropas simfoniskajiem orķestriem.

Festivāla turpinājumā 7. novembrī koncertā «Johans Sebastiāns un citi Bahi» Rīgas Sv. Jāņa baznīcā muzicēs Latvijas Radio kora dziedātāji Pētera Vaickovska vadībā. Koncertā piedalīsies arī Ainars Paukšēns (gamba) un Jānis Pelše (pozitīvs). Radio kora dziedātāju kvalitāte komentārus neprasa, viņi piedalās dažādās programmās un sastāvos visā Latvijā. Latvijas Radio koris (tātad arī tā solisti) iekarojuši atzinību visā pasaulē. Koncerta programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Johana Kristiāna Baha, un Johana Mihaela Baha motetes.

Pēteris Vaickovskis FOTO: publicitātes

Festivāla noslēguma koncertā 10. novembrī Mazajā ģildē muzicēs vokālā grupa «Schola Cantorum Riga» (vadītājs – Guntars Prānis), Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Guntars Prānis (rata lira). Koncerta programmā «ILLUMIN» skanēs gregoriāņu dziedājumi, kā arī improvizācijas sitaminstrumentiem. Rihards Zaļupe kopā ar Ivaru Kalniņu veidos neaizmirstamu improvizācijas mākslu kopā ar senajiem dziedājumiem un rata liru, uz kuras muzicēs Guntars Prānis.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv

Uz augšu
Back