Septiņas minūtes miera

Rīgas Doma kora skolas koris FOTO: Publicitātes foto

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris dāvina Latvijai septiņas minūtes miera - latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbu "The Fruit of Silence".

Publisko telpu, jo īpaši sociālos medijus, arvien blīvāk piepilda ziņas, kas vieš nemieru un nevajadzīgu šķelšanos jau tā izaicinošos apstākļos. Tādēļ Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, tā diriģents Jurģis Cābulis un pianiste Ilze Kalniņa ikvienam dāvina septiņas minūtes absolūta miera latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbā “The Fruit of Silence”. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris aicina uz mirkli apstādināt ikdienas steigu un sargāt savu un sev tuvo cilvēku veselību gan no vīrusiem, gan no dezinformācijas.

Rīgas Doma kora skolas jauktā kora video sveicienam komponista Pētera Vaska skaņdarbs nav izvēlēts nejauši. Nākošgad komponists svinēs savu 75. jubileju, un diriģents Jurģis Cābulis ar Rīgas Doma kora skolas jaukto kori un citiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem iecerējis atskaņot šo un citus komponista skaņdarbus koncertos, uz kuriem tiks aicināts ikviens interesents. Vēl 2021. gada martā koris būs dzirdams Dzintaru koncertzālē, kur paredzēts komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas albuma Aeternum prezentācijas koncerts. Albumu ieskaņojis tieši Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, un tas tika izdots 2020. gada februārī, sadarbībā ar Lielbritānijas mūzikas ierakstu izdevniecību Hyperion Records. Papildus tam, koris cer uz mierīgiem un drošiem apstākļiem Latvijā un pasaulē, lai 2021. gada maijā varētu doties uz Šveici, kur notiks no 2020. gada maija pārceltais 12. Eiropas Jauniešu koru festivāls.

Noskaties video: 7 minūtes miera.

Uz augšu
Back