Cik izmaksā braukšana bez tiesībām nomātā auto

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Jaunieši ziņas laikam neskatās, tāpēc arī nezina, ka nelegālai rīcībai ir nevēlamas sekas. Tā pagājušajā ceturtdienā darīšanas ar Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem sanāca kārtējam nepilngadīgajam, kurš bija nolēmis izbraukāties ar koplietošanas pakalpojuma auto. 

Kā raidījumam Degpunktā atklāj Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes priekšnieks Edgars Bensons-Bukšs, 15.oktobrī ap septiņiem vakarā saņemts zvans, ka ar vienu no CityBee automobiļiem varētu braukt nepilngadīga persona, tātad cilvēks bez noteiktā kārtībā iegūtām autovadīšanas tiesībām.

Uzņēmuma operators policistiem nodeva informāciju, kur firmas auto atrodas, un likuma sargi steidzās uz Torņakalnu pazudušo Toyota Corolla meklēt. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

"Apturēšanas brīdī viens no patruļas darbiniekiem pamanīja, ka vadītājs pārsēžas aizmugurējā sēdeklī. Pienākot pie mašīnas, policists pārliecinājās, ka vadītāja sēdvieta ir tukša, taču bija skaidrs, kurš no aizmugurē sēdošajiem ir vadījis šo transportlīdzekli," stāsta Bensons-Bukšs.

Jauniešu kompānija gan centās nenodot 15 gadus veco vadītāju un arī viņš pats noliedza, ka būtu sēdējis pie stūres, tomēr policists viņam uzdeva retorisku jautājumu, vai viņš zina, ka policijas busiņam ir kameras, un ierādīja vietu tajā. 

Busiņā jaunietis arī sagaidīja ierodamies Ceļu policijas darbiniekus, kuri pārņēma tālāko darbu ar pārkāpēju. Tāpat notikuma vietā ieradās arī nomas uzņēmuma pārstāvji, kuri parūpējās par automobili.

Starp citu, pretlikumīga braukšana ar nomas auto ir dārgs prieks. Brīdī, kad pie stūres tiek pieķerta persona, kas tur nav tiesīga atrasties, bez policijas piespriestā soda jārēķinās arī CityBee sodu 2000 eiro apmērā. Ja tas netiks samaksāts, pastkastītē var gaidīt pavēsti no tiesas.

Uz augšu
Back