P, 15.08.2022.

Saliekot visu kopā, jāsaka, ka Volkswagen ir labi pastrādājis

VW ID.3 apskats
Saliekot visu kopā, jāsaka, ka Volkswagen ir labi pastrādājis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Automobilis, uz kuru Volkswagen liek milzu cerības, ir elektriskais ID.3. Šajā TV Auto ziņu sižetā skaidrosim, vai tas ir tāds tīrradnis, par kādu Volkswagen to uzskata, vai vēl viens ķieģelis elektromobilitātes sienā.

Elektriskais tīrradnis nonācis pie mums augstākajā jeb 1st Edition komplektācijā ar 62 kilovatstundu bateriju, 150 kilovatu motoru, pamanāmiem 20 collu ratiem. MEB platforma, kas paredzēta tikai un vienīgi elektromobiļiem, veido pilnīgi citas proporcijas nekā elektriskajam Up! vai Golf, kas tomēr piedzima kā iekšdedzes automobiļi.

ID.3 ir divus centimetrus īsāks un tikpat platāks par Golf 8, turklāt ir gandrīz 10 centimetrus augstāks. Līdz ar to tas vairāk līdzinās minivenam, uz kura sāniem pietiek vietas oriģinālam mākslas darbam. Pat bagāžnieks ID.3 ir lielāks nekā Golfam.

Runājot par braukšanu. ID.3, kā jau elektromobilis, ir gana dinamisks, sevišķi pilsētā. Automašīna patiešām ir klusa, tāda, kā to gaidām. Citās dzird motorus un riepas. Ņemot vērā, ka te katra riepa ir tik liela, ka sanāktu visas četras 1999. gada Volkswagen Polo, tas ir sasniegums.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Noslēpums ir riepu platumā, kas ir tikai 215 mm pie 20 collu diametra. Slēgtā priekšpuse savukārt uzlabo aerodinamiku kā tādu. Reiz paātrinājies, ID.3 ripo ilgi un tālu, tāpēc braukt B jeb bremžu rekuperācijas režīmā nemaz nav kaitinoši. Jautājums, cik ID.3 tērē? Oho - borta dators rāda starp 18 un 20 kwh uz 100 km!

TV Auto ziņu vadītājs Normunds Avotiņš: "Vispār es braucu pa pilsētu un diezgan prātīgi. Gribētos, lai patēriņš ir mazāks, ap 15 - 16. Taču jāņem vērā, ka tā ir liela mašīna, te ir daudz vietas, mašīna kaut ko sver. 18 kWh ir vairāk vai mazāk pieņemami."

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Atgriežoties pie izmēriem: ID.3 nokautē jauno Golf ar ievērojami lielāku riteņu bāzi un garāku salonu. Taču augstās grīdas dēļ sēdēšana aizmugurē stipri atgādina Nissan Leaf.

Par to nākamais "elektromobilis masām" lepojas ar aizmugurējo piedziņu, atbilstošu vadāmību un manevrētspēju pilsētā. ID.3 nekratās un nešķobās, tāpēc var teikt, ka konstruktīvus trūkumus salonā kompensē labas manieres. Volkswagen gadījumā tas arī šķiet pašsaprotami.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

ID.3 nav arī nekāds lēnais. 7,3 sekundes līdz simtam ir sportisku hečbeku diapazons. Mašīna sver 1,7 tonnas, tāpēc baterija agri vai vēlu tomēr ir jālādē. 80% uzlāde dod mazāk nekā 300 km sniedzamību ar vienu uzlādi, kas īsti nevelk uz solītajiem 420 kilometriem, toties no 50 kW uzlādes tas prasa mazāk par stundu. 11 kW wallbox piepildītu bateriju aptuveni 6 stundās, mazākas jaudas trīsfāzu lādētājs kapās visu nakti. 

Normunds Avotiņš: "Volkswagen ID.3 nav ideāls nevienā parametrā. Var atrast elektromobiļus, kas ir lielāki vai ātrāki, var būt lielāka sniedzamība, tas varētu būt lētāks, un ar pārdomātu ergonomiku. Saliekot visu kopā, jāsaka, ka Volkswagen ir labi pastrādājis. Ne jau velti uz durvīm rakstīts, kas tas ir "tavs pirmais elektriskais ID", kuram drīz vien sekos citi."

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Volkswagen ID.3 1st Edition

+ vadāmība un manevrētspēja

+ komfortabla, klusa gaita

+ plašs salons priekšā

- konstruktīvas nepilnības salonā

- cenai neatbilstoša apdare

- neērts aizmugurējais sēdeklis

Dzinējs: EV

Jauda: 150 kW

Paātrinājums: 7,3

Patēriņš: 16,1 kWh/100 km

Sniedzamība/ietilpība, km/kWh: 408/62

CO2: 0

Cena: 52 287 eiro  

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu