Nevērīgi ogotāji izbraukā lauksaimnieka sējumus

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Labākās vietas sēņošanai un ogošanai ir grūti pieejamas vai līdz tām jāmēro tāls ceļš. Labs risinājums daudzu autobraucēju skatījumā ir īsceļu meklēšana pāri pļavām un laukiem, turklāt pat tad, ja lauks jau ir apsēts un lauka saimniekam tādējādi tiek nodarīti zaudējumi. 

Rēzeknes novada lauksaimnieks Kaspars Vaivods pie saviem īpašumiem ir spiests izvietot norādes, ka lauki ir apsēti, tādēļ ar mašīnām uz tiem nekādā gadījumā nevajadzētu braukt. Ogotājus un sēņotājus, kas vēlas piebraukt tuvāk ražas vietām, gan šīs norādes no vizināšanās pa sējumiem neattur, un Kaspars uz saviem laukiem atklāj arvien jaunas mašīnu riteņu sliedes. 

Saimnieks norāda, ka pie rokas kādu grūti gan noķert, taču vizināšanās pa laukiem kaitējumu nodara neapšaubāmi, un tas ir redzams brīdī, kad graudi sāk dīgt, - tur, kur braucis auto, paliek tukšas vietas. Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Indulis Āboliņš arī norāda, ka tad, ja zemju īpašnieku izvietotās zīmes netiek respektētas un lauksaimniekiem nodarīti zaudējumi, automobilistiem jārēķinās, ka viņu meklēšanā var tikt iesaistīta policija un veikta zaudējumu piedziņa.

Uz augšu
Back