Valsts policija Liepājas naktsklubos nav konstatējusi epidemioloģisko ierobežojumu pārkāpumus

FOTO: Unsplash

Valsts policija (VP) Liepājas naktsklubos vismaz aizvadītajā nedēļas nogalē epidemioloģisko ierobežojumu pārkāpumus nav konstatējusi, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Liepājā rīkoja profilaktisko pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai izklaides vietās netiek pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi, proti, vai netiek strādāts ilgāk, nekā noteikts likumā.

Pēc Šeršņovas stāstītā, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas pārkāpumus nevienā no vietām Liepājā nekonstatēja - pēc pusnakts, proti, naktī no 24.oktobra uz 25.oktobri tās bija slēgtas. 

Kā vēstīts, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot Covid-19 gadījumu izmeklēšanu, konstatējuši, ka vismaz deviņi gadījumi ir saistīti ar Liepājas naktsklubu "Big7", kas atrodas Baznīcas iela 14/16. Saslimuši gan kluba darbinieki, gan apmeklētāji. Noteiktas kontaktpersonas un centrs sniedzis rekomendācijas naktskluba vadībai.

VP jau pagājušajā nedēļā sazinājās ar naktskluba vadību, lai uzzinātu, kāda būs viņu tālākā rīcība.

Tā īpašnieks apstiprināja, ka nopietni izturas pret šo situāciju, darbiniekiem ir noteikta pašizolācija un visas trīs izklaides vietas būs slēgtas.

Likumsargi profilaktiskā pasākuma laikā pārliecinājās, ka tās bija slēgtas gan pirms pusnakts, gan pēc tam, sacīja Šeršņova.

Profilaktiskais pasākums notika sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas ekspertu un dienesta suni, lai pārbadītu arī to, vai personas Liepājā nelieto vai neglabā narkotiskās vielas. 

Šeršņova sacīja, ka profilaktiskā pasākuma laikā Liepājā, Celtnieku ielā suns norādīja uz vienu vīrieti, kurš, iespējams atradies narkotisko vielu ietekmē. Viņš tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Pašlaik VP par notikušo ir uzsākts process administratīvā pārkāpuma lietā.

Savukārt naktī no 22.uz 23.oktobri, plkst.2 VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas konstatēja pārkāpumus kādā kafejnīcā Durbes novadā, kura netika slēgta un apkalpoja klientus. Šajā gadījumā ir uzsākts process administratīvā pārkāpuma lietā, sacīja Šeršņova.

Viņa norādīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, vai pēc savas iniciatīvas šādas pārbaudes rīkos arī turpmāk.'

Saskaņā ar SPKC datiem, Liepājā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits ir 35 cilvēki, savukārt Durbes novadā - no viena līdz pieciem saslimšanas gadījumiem.

Uz augšu
Back