Dzērājšoferis no soda grib atpirkties ar 100 eiro kukuli

Valsts policija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: LETA

Šomēnes kāds autovadītājs Jēkabpilī, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, policistam piedāvājis 100 eiro kukuli, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

17.oktobrī Jēkabpilī, Rīgas ielā, policijas Jēkabpils iecirkņa darbinieki konstatēja, ka automašīnas "Seat Alhambra" vadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudi, vīrieša izelpā konstatētas 1,72 promiles.

Par notikušo policijā sākts administratīvā pārkāpuma process un pieņemts lēmums par naudas sodu 240 naudas soda vienību apmērā, kas atbilst 1200 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, 1952.gadā dzimušais vīrietis solīja Kārtības policijas nodaļas inspektoram samaksāt 100 eiro. Par to pret autovadītāju ir sākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām.

Atbilstoši Krimināllikuma 323.panta pirmajai daļai, par kukuļa došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas.

Uz augšu
Back