Norisināsies 15. jubilejas Latvijas Modes gada balvas pasniegšanas ceremonija

FOTO: Jānis Škapars / TVNET

27. oktobrī Rīgā, digitālās mākslas centrā Digital Art House, notiks 15. jubilejas Latvijas Modes gada balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks pasniegtas balvas par paveikto 2019. gadā. 

Katru gadu izcilākie modes industrijas eksperti Latvijā sacenšas par labākā titulu savā profesionālajā jomā.  Projekta retrospekcija aptver plašu nomināciju loku: sākot ar laicīgām nominācijām, piemēram, “Gada stilīgākais mūzikas izpildītājs”, beidzot ar nišas un profesionālām nominācijām, piemēram, “Ieguldījums modes industrijas attīstībā”.

2006. gads bija Latvijas modes gada balvas debijas gads. Kopš tā laika ik gadu tiek apbalvoti spēcīgākie Latvijas modes industrijas profesionāļi. Gada balvas mērķis ir popularizēt vietējo modes profesionāļu darbus un sasniegumus, izveidot sadarbību starp dažādu radošo jomu pārstāvjiem un attīstīt modes industriju Latvijā. Projekta organizators – Baltijas modes federācija – piebilst, ka ar tik vērienīgu nozares pasākumu Rīgas tēls iegūst Baltijas modes galvaspilsētas aprises.

“Jebkuras industrijas, taču īpaši radošo industriju speciālistiem, ir būtiski saņemt kompetentu sava darba novērtējumu, argumentētu atgriezenisko saiti, lai nepieciešamības gadījumā pielāgotu savu attīstības vektoru vai gluži otrādi – lai pārliecinātos par tā virziena precizitāti, lai nostiprinātu savas pozīcijas vienā vai otrā variantā. Tādējādi balva ir sava veida virzītājspēks, kas motivē nestandarta risinājumus, drosmīgu starptautisku sadarbību. 14 gadu laikā ir redzēti daudzi projekti, vairāki no tiem tikuši augstu novērtēti arī ārpus Latvijas robežām. Mēs sekojam pasaules tendencēm, un ik gadu nominācijas atbilstoši pielāgojam vietējam tirgum,” stāsta Elena Strahova, Baltijas modes federācijas prezidente.

Rīgas modes nedēļas pirmajā atklāšanas dienā, 27. oktobrī, tiks apbalvoti laureāti 13 nominācijās. “Gada debijai” tika izvirzīti zīmoli Selina Keer, Baronessa un Ksenia Danilova. Par “Gada izrāvienu” sacentīsies Sabīne Skarule un Aristocrat Kids, otrais no tiem izstrādāja tērpu dziedātājas Bejonsē meitai.

Šogad balvu saņems arī “Gada labākā modes grāmata”, kurai nominētas grāmatas “MAREUNROL'S” un “Piecdesmit gadi Rīgas modē”. Par titulu “Gada labākā modes izstāde” nominētas izstādes “Gaišie astoņdesmitie gadi” Modes muzejā, kā arī “Augmentētā realitāte” un “Laika dienasgrāmatas” (“The Weather Diaries"). “Gada radošākās modes skates” balvu saņems viens no šiem nominantiem: Katya Katya London, MCouture studio vai Volga Vintage. “Gada labākais apavu un aksesuāru dizainers” tiks izvēlēts starp zīmoliem Sin on the beach, Tooche un Inch2.

Valdis Brože, Maija Vītola Zitmane (“Maija Vītola”) un Anna Fanigina (“Verba”) tika nominēti balvai “Gada labākais laikmetīgo rotu dizainers”. Nominācija “Gada oriģinālākais modes skates multimediju noformējums” ir piešķirta zīmoliem Noname Atelier, Katya Katya London un MCouture studio. Savukārt Cinnamon Concept un Soyka Secret Garden sacentīsies par “Veikals ar interesantāko koncepciju, kas tika atvērts 2019. gadā” titulu.

Turklāt žūrija noteiks, kuram no modes profesionāļiem tiks piešķirti tituli “Gada oriģinālākais žurnāla vāks”, “Gada topmodele”, “Gada labākais reklāmas kampaņas imidžs” un “Par ieguldījumu modes nozares attīstībā”.

Uzvarētājus nominācijās palīdzēja noteikt kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas modes nozares eksperti: “Rīgas Viļņu” valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre un izdevniecības "Rīgas Viļņi” redaktore Olga Kolotova, žurnāla “Una” galvenā redaktore Džina Briška, žurnāla “L'Officiel Baltic” galvenā redaktore Līga Zemture, žurnāla “Santa” radošā direktore Sandija Šēnberga, žurnāla “Santa” galvenā redaktore Gundega Roze, žurnālu “Lilit” un “Lilit RU” redaktore Kristīne Rudzinska, žurnāla “Люблю Life” galvenā redaktore Inna Avina, fotogrāfs Andrejs Strokins, eksperte stila un modes jomā Liene Stūraine, modes biznesa profesionāle Elīza Drāzniece, modele un stiliste Sintija Selicka-Užāne, influencere Elizabete Gorina.

Uz augšu
Back