Dziedātāja MØNTA izdod debijas minialbumu un publicē jaunu video

MØNTA

FOTO: publicitātes

27. oktobrī ar tiešsaistes (online) koncertu plkst. 19.00 MicRec Facebook lapā tiks atzīmēts dziedātājas un dziesmu autores Montas Strūbergas jeb MØNTAS debijas minialbums "Otra viņa". Vienlaikus ar albumu klajā nāk arī tituldziesmas “Otra viņa” video.

Dziesmas producents ir Aigars Kudrickis, kurš piedalījies arī bungu partiju ierakstā. Akustisko ģitāru ieskaņojis mūziķis Gatis Mūrnieks, bet elektrisko ģitāru – Kristaps Baltiņš. Dziesmas miksējis un apstrādi veidojis Gints Stankevičs.

"Šī dziesma radās pagājušā gada pavasarī. Sākotnēji sadarbībā ar Gati publicēju dziesmas akustisko versiju. Viņš dziesmai piešķīra savu odziņu skanējumā, un es tam arī organiski ļāvos. Kad dziesma ietērpās pilnajā skanējumā, tā ieguva vēl citu līmeni. Pati esmu bijusi ļoti kritiska, attīstot šo projektu. Esmu lūgusi labot lietas atkal un atkal. Nu esmu beidzot gatava to nodot klausītājiem," tā par dziesmu saka MØNTA.

Video: MØNTA "Otra viņa".

Dziesmas video filmējis Kaspars Kambars. MØNTA pati producēja video stāstu. Tas viņas prātā ir bijis aptuveni gadu. MØNTA: "Filmējām divas dienas. Nebija viegli ieplānot gaismu, jo bija jārēķinās ar to, ka saule pazūd ļoti ātri, bet man bija vajadzīga vēla krēslas gaisma, tā es biju ieņēmusi galvā, un Kasparam nācās paveikt nedaudz neiespējamo. Apstākļos bijām visai trakos, kā jau māksliniekiem pienākas, – stindzinošs vējš, melns meža vidus, ar komandu pa kalniem un lejām stiepām ģeneratoru elektrībai un tā tālāk. Bija jautri, bet jāatzīst, ka otrās dienas beigās secināju, ka es nevarētu būt aktrise, un nevis ekstrēmo apstākļu dēļ, jo esmu gana rūdīta, bet tā dēļ, ka nespētu gadiem gaidīt rezultātu. Vairākas dienas pēc klipa filmēšanas man iekšā bija nemiers, jo nespēju sagaidīt ieraudzīt, kas no tā visa vispār sanācis. Un jāsaka, ka pirmo reizi, ieraugot rezultātu, piedzīvoju pa asarai no gandarījuma, ka tas, ko gadu esmu turējusi prātā, ir beidzot apskatāms vizuāli."

MØNTA "Otra viņa"

FOTO: publicitātes

Dziesma “Otra viņa” ir EP albuma galvenais singls, kā arī pats albums saucas “Otra viņa”. Dziedātāja to ir zinājusi jau no paša sākuma, kad uzrakstīja dziesmu, ka tā sauksies arī viens no viņas albumiem. Albumā ir apvienotas līdz šim ierakstītās un izdotās MØNTAS dziesmas aptuveni gada griezumā. Tostarp divi unikāli dueti. Viens ar Zigfrīdu Muktupāvelu MØNTAS dziesmā “Mans draugs”, otrs - Gata Mūrnieka dziesma, kura arī ieskaņota duetā ar Gati, “Kamēr mēness rītu gaida”.

"Šis minialbums būs tāds kārtīgs atskaites punkts par paveikto. Esmu no tiem cilvēkiem, kas nespēj nosēdēt mierā savā radošajā darbībā un, paveicot vienu, uzreiz ķeros pie tālākā. Līdz šim esmu zinājusi jau vismaz nākamās trīs dziesmas, kādas tiks ieskaņotas, kādi būs vizuālie noformējumi utt. Šobrīd arī esmu jau sākusi darbu pie nākamajām dziesmām un potenciālā lielā albuma," tā MØNTA.

Minialbums pieejams visās populārākajās straumēšanas un lejupielādes platformās visā pasaulē.

Uz augšu
Back