Ministriju ietaupītos € 46 miljonus novirzīs Covid-19 krīzes mazināšanai un neparedzētiem gadījumiem

FOTO: Shutterstock

No šī gada budžetā piešķirtajiem līdzekļiem ministrijas ieekonomējušas 46 miljonus eiro, kas tiks novirzīti Covid-19 krīzes mazināšanai un neparedzētiem gadījumiem, otrdien lēma valdība.

Kā liecina Finanšu ministrijas (FM), izskatīšanai valdībā iesniegtais ziņojums par prognozēto līdzekļu neapguvi un ekonomiju izdevumiem no dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem valsts budžeta programmās un apakšprogrammās 2020.gadā, ministrijas tika aicinātas izvērtēt iespējamo budžeta līdzekļu ekonomiju.

Kopumā ministrijas ieekonomējušas 46 miljonus eiro,

4

no kuriem 19 683 356 eiro tiks novirzīti budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", bet 26 262 884 eiro tiks atstāti ministrijās, ar mērķi šos līdzekļus novirzīt Covid-19 radītās krīzes mazināšanai.

FM norādīja, ka ministrijas savos šī gada budžetos lielākoties ieekonomējušas saistībā ar atceltiem komandējumiem un darba braucieniem, atceltiem plānotiem klātienes pasākumiem, transporta izdevumu un degvielas izdevumu samazinājumu saistībā ar iestāžu mazāk klātienes pārbaužu veikšanu, kā arī degvielas cenas pazemināšanos.

Ekonomija radusies arī no izdevumu samazinājuma par komunālajiem izdevumiem, publisko pasākumu atcelšanas.

Uz augšu
Back