Covid-19 pacientu uzņemšanai Daugavpils slimnīcā atbrīvo 40 gultasvietas

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Covid-19 pacientu uzņemšanai Daugavpils reģionālajā slimnīcā pašlaik papildus atbrīvotas 40 gultasvietas, apliecināja iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

Viņa skaidroja, ka pašlaik slimnīcā atrodas deviņi pacienti ar Covid-19. Pacientu stāvoklis ir vidēji smags.

Papildus jau esošajām 20 gultasvietām Covid-19 pacientu uzņemšanai slimnīcā ir pārprofilētas 20 palātas, atbrīvotas 40 gultas.

Tāpat esot zināms par desmit slimnīcas darbiniekiem, kuri sasirguši ar Covid-19. Gronska uzsvēra, ka inficēšanās notika ārpus slimnīcas, un tas nav ietekmējis slimnīcas darbību - nodaļas strādā ierastajā režīmā. Pagaidām slimnīca neplāno samazināt sniedzamo pakalpojumu apjomu.

Otrajā reģiona lielākajā - Rēzeknes - slimnīcā ārstējas viens Covid-19 pacients.

"Slimnīca neplāno samazināt sniedzamo pakalpojumu apmēru un turpina sniegt visus neatliekamos un plānveida pakalpojumus," apgalvoja iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore.

Jau ziņots, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 36 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas 182 Covid-19 pacienti, no kuriem 175 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi - ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 365 pacienti.

Tāpat vēstīts, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāts 251 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Pagājušajā diennaktī veikti 6015 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 4,2%. Līdz šim mirušas 63 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 5144 personām, bet 1382 cilvēki izveseļojušies.

Uz augšu
Back