SPKC nosaka karantīnu visiem Latvijas radio kora koncerta apmeklētājiem Vidzemes koncertzālē
Visiem klausītājiem augsts inficēšanās risks

Latvijas radio koris. Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Latvijas radio kora koncertu Vidzemes koncertzālē 17.oktobrī apmeklējuši vairāki klausītāji, kuri bija inficējušies ar Covid-19, un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti uzskata, ka visiem koncerta apmeklētājiem inficēšanās risks ir bijis augsts, tāpēc šiem cilvēkiem noteikta mājas karantīna, TVNET uzzināja SPKC.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši ka četras personas, kuras saslimušas ar Covid-19, iepriekš, 17.oktobrī, plkst.19 apmeklēja Latvijas Radio kora koncertu “DIENA AUST. Latvijas Radio korim 80” Vidzemes koncertzālē Cēsīs. 

Saslimušie skatītāji sēdēja dažādās rindās un dažādā attālumā no skatuves, saslimušajiem apmeklētājiem simptomi parādījās 2-3 dienas pēc koncerta apmeklējuma.

Iepriekš ziņots par deviņiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem kora dalībnieku vidū.

SPKC uzskata, ka visiem koncerta apmeklētājiem inficēšanās risks ir bijis augsts un visi tiek uzskatīti par kontaktpersonām.

8

SPKC ir saņēmis apmeklētāju sarakstu un sācis saziņu, nosūtot informāciju e-pastā vai zvanot. Papildus informāciju varat iegūt, zvanot 26451885 darba dienās 8:30-21:00.

SPKC aicina - visiem, kuri 17. oktobrī apmeklēja šo koncertu, jāpaliek mājas karantīnā līdz 31.oktobrim, jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. 

8

Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar COVID-19 slimnieku, var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Uz augšu
Back