Austrumu slimnīca plāno piesaistīt studentus un brīvprātīgos ar Covid-19 saistīto funkciju veikšanai

FOTO: Reuters/ScanPix

Sakarā ar Covid-19 epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos Latvijā, slimnīcās aug pieprasījums pēc papildu cilvēkresursiem, tāpēc Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca plāno piesaistīt studentus un brīvprātīgos ar Covid-19 saistīto funkciju veikšanai, pastāstīja ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Austrumu slimnīca ir ne tikai primārā vieta, kur tiek ārstēti Covid-19 pacienti, bet tā arī nodrošina Covid-19 testu veikšanas zvanu centra un analīžu nodošanas punktu darbību.

Vajadzība pēc papildu cilvēkresursiem noteikti ir, neslēpa Paeglītis. "Mums ir analīžu paņemšanas punkti, kur ir vajadzīgas palīdzīgas rokas. Ne vienmēr tam ir jābūt mediķim. Protams, mediķis paņem analīzes, bet ir daudz citi rakstu un informācijas ievadīšanas darbi, kur palīdzība būtu ļoti noderīga," skaidroja slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Patlaban slimnīca jau mēģina uzrunāt studentus un tos, kas šobrīd nestrādā Austrumu slimnīcas struktūrvienībās. Vienlaikus tiekot domāts par brīvprātīgo piesaisti. "Tomēr šeit ir viena problēma, jo Austrumu slimnīca kā valsts kapitālsabiedrība nevar piesaistīt brīvprātīgo cilvēku darbu. Brīvprātīgo darba likums nosaka, ka to var darīt vai nu valsts iestāde, vai nevalstiskā organizācija," klāstīja Paeglītis.

Līdz ar to slimnīca plāno lūgt nevalstiskajām organizācijām iesaistīties brīvprātīgo piesaistē. "Šobrīd vēl neesam konkrēti runājuši, bet mums ir ļoti laba sadarbība ar nodibinājumu "Hospiss LV" un onkoloģijas pacientu organizāciju "Dzīvības koks"," informēja slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka arī pavasarī, parādoties Covid-19, Latvijā tika izmantots medicīnas studentu darbaspēks cīņai ar Covid-19 izplatību.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā patlaban ir stacionēti 122 Covid-19 pacienti. Paeglītis norādīja, ka slimnīcai patlaban ir pieejami nepieciešamie resursi, lai nodrošinātu šo pacientu ārstēšanu.

Šie 122 pacienti ārstējas trīs stacionāros - Latvijas Infektoloģijas centrā, Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un vienā stacionāra "Gaiļezers" nodaļā, atzīmēja Paeglītis. "Gaiļezerā" kopumā ārstējoties 14 Covid-19 pacienti, no kuriem četri ir intensīvajā terapijā.

Pēc Paeglīša paustā, slimnīcas kapacitāte pagaidām nav jāpalielina - kopumā ir pieejamas 209 gultasvietas Covid-19 pacientiem, no kurām 122 ir aizņemtas.

"Ja mēs jutīsim, ka ar to nepietiek, ir tālākie plāni, kā mēs palielinām gultu skaitu Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un, ja tas ir nepieciešams, arī "Gaiļezerā"," sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka sakarā ar stacionāra "Gaiļezers" ēkas daļēju atjaunošanu ir parādījies vairāk vietas, kur iekšēji pārvirzīt pacientus.

Kopumā slimnīcas rīcībā esot 98 plaušu ventilācijas aparāti. Šīs iekārtas izmanto smagāk slimo pacientu ārstēšanā.

Jau ziņots, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 36 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas 182 Covid-19 pacienti, no kuriem 175 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi - ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 365 pacienti.

Kā ziņots, Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāts 251 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Pagājušajā diennaktī veikti 6015 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 4,2%. Līdz šim mirušas 63 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 5144 personām, bet 1382 cilvēki izveseļojušies.

Uz augšu
Back