Baltkrievijas iekšlietu ministrs dod mājienu par potenciāli letāla spēka izmantošanu pret protestētājiem

Aleksandrs Lukašenko TV ekrānos elektropreču veikalā FOTO: AP/Scanpix

Baltkrievijas iekšlietu ministrs Jurijs Karajevs trešdien paziņojis, ka drošības spēki var izmantot kaujas munīciju pret personām, kas piedalās "sabotāžā vai teroraktos".

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko vakar nodēvēja streikus par "organizētu kriminālu grupējumu" darbībām un paziņoja, ka Baltkrievija sāk saskarties ar teroristu draudiem.

Karajevs, kuram piemērotas Eiropas Savienības (ES) sankcijas par protestu apspiešanu, intervijā sacīja, ka ieroči nebūtu jāizmanto pret miermīlīgajiem protestētājiem, bet, "ja persona īsteno sabotāžu vai teroraktu, uzbrūk policistiem, protams, tā ir jāaptur ar visiem policijas rīcībā esošajiem līdzekļiem, sākot no fiziska spēka un beidzot ar kaujas ieročiem".

Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti aptuveni 15 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Uz augšu
Back