SKPC: Covid-19 testēšanas apjoms Latvijā ir līdzīgs kā Itālijā, Francijā un Somijā

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijā testēšanas apjoms Covid-19 noteikšanai ir līdzīgs kā Itālijā, Francijā un Somijā, ceturtdien preses konferencē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš informēja, ka pēdējo septiņu dienu laikā, no 23. līdz 29. oktobrim, Latvijā veikti 34 266 testi, kas ir par 14% vairāk nekā analogā laika posmā no 12. līdz 18. oktobrim. Vidēji pēdējā nedēļā veikti 4895 testi dienā.

Veikto testu skaits ir aptuveni 1800 uz 100 000 iedzīvotāju. "Tas atbilst testēšanas apjomam tādās valstīs kā Itālija, Francija, Somija, un ir divreiz vairāk nekā šajā laika posmā Igaunijā. Testēšanas apjoms ir labs, pamatīgs un dod mums priekšstatu par esošo epidemioloģisko situāciju un par infekcijas izplatīšanos," uzskata SPKC pārstāvis.

Pēdējo septiņu dienu laikā atklāti 1437 gadījumi, kad cilvēks bija inficējies ar Covid-19, kas ir gandrīz par 60% vairāk, salīdzinot ar analogo laika posmu.

Turklāt pozitīvu testu īpatsvars aizvadītajā nedēļā ir bijis 4,2%, salīdzinot ar 3% līdzīgā laika posmā. Piecas dienas tas bija virs 4%. Tas nozīmē, ka infekcijai ir stabila pieauguma tendence un aizvien mazāk kontrolēta izplatība sabiedrībā, rezumēja epidemiologs.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī, tāpat kā otrdien, Latvijā atklāts 251 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, tomēr trešdien viens sasirgušais miris. Mirušais pacients bijis vecuma grupā no 80 līdz 90 gadiem. Līdz šim mirušas 64 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Aizvadītajā diennaktī valstī veikti kopumā 5105 Covid-19 testi, savukārt pozitīvo testu īpatsvars bijis 4,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Šis ir viens no augstākajiem pozitīvo testu īpatsvariem rudens periodā. Iepriekš 25.oktobrī 4,7% veikto testu bijuši pozitīvi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās visaugstākais šis rādītājs bijis 8.martā, kad tika veikti 22 Covid-19 testi, no kuriem divi bija pozitīvi, līdz ar to pozitīvo testu īpatsvars bija 9,1%.

Vadoties pēc centra datiem, līdz šim saslimšana ar Covid-19 atklāta kopumā 5395 gadījumos, savukārt pagājušajā diennaktī izveseļojušies vēl 24 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopskaitā atveseļojušies ir 1406 sasirgušie.

Uz augšu
Back