Igaunija samazina obligāto pašizolācijas laiku

FOTO: Pixabay

Igaunijas valdība ceturtdien nolēmusi no 14 līdz desmit dienām saīsināt obligāto pašizolācijas laiku cilvēkiem, kas atgriezušies no augsta Covid-19 riska valstīm vai bijuši ciešā saskarē ar inficētām personām.

Jaunā kārtība stāsies spēkā no piektdienas, 30.oktobra.

Arī turpmāk pēc atgriešanās no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību pašizolācijas vietā drīkstēs izvēlēties citu alternatīvu, proti, veikt divus testus - vienu tūlīt pēc ierašanās Igaunijā, bet otru ne agrāk kā septītajā dienā pēc pirmā. Ja abi testi uzrādīs negatīvus rezultātus, cilvēks drīkstēs atgriezties ikdienas dzīvē, nenogaidot desmit dienu pašizolācijas laika beigas.

Igaunijā nav jāizolējas, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais jaunu inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nesasniedz 25.

Joprojām ir spēkā izņēmumi attiecībā uz cilvēkiem, kas iebrauc Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas. Ja 14 dienu kumulatīvais jaunu inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju šajās valstīs nesasniedz 50, izolēšanās pēc iebraukšanas no šīm valstīm nav obligāta. Pašlaik gan šo izņēmumu var attiecināt vienīgi uz Somiju, jo Latvijā šis rādītājs pārsniedz 100, bet Lietuvā - 200.

Pašizolācija Igaunijā nav obligāta arī Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso abu valstu robežu, ja vien viņiem nav jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 simptomu. Šāds izņēmums ir spēkā neatkarīgi no saslimstības rādītājiem Latvijā un Igaunijā.

Arī cilvēkiem, kuri bijuši ciešā saskarē ar inficētām personām, obligātās pašizolācijas laiks saīsināts līdz 10 dienām, ja tests, kas veikts ne agrāk kā desmitajā dienā pēc kontaktēšanās, uzrāda negatīvu rezultātu vai ja ārsts atzīst, ka šis cilvēks nerada apdraudējumu apkārtējiem.

Igaunijas valdības lēmumi balstīti uz pētījumiem, kas liecina, ka aptuveni 95% cilvēku Covid-19 simptomi parādās desmit dienu laikā pēc saskares ar inficētu cilvēku.

Pamatojoties uz šiem atzinumiem, saīsināt pašizolācijas laiku ieteikušas starptautiskās organizācijas, kā arī Igaunijas Infektoloģijas biedrība, zinātniskā padome, kas konsultē valdību, un Igaunijas Veselības departaments.

Pašizolācijas laiku jau saīsinājušas vairākas Eiropas valstis, to skaitā Latvija un Somija.

Uz augšu
Back