Viņķele saņēmusi draudus
Papildināts

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Veselības ministre Ilze Viņkele piektdienas vakarā sociālajā tīklā "Twitter" ziņo, ka saņēmusi draudus - kāda persona no Jaunsardzes rakstījusi, lai gatavojas, ka ministri nošaus.

Informējam, ka esam nodevuši šo informāciju kolēģiem, sociālajā tīklā "Twitter" raksta Valsts policija.

Par notikušo informēta arī Jaunsardze.

Kā apgalvo Viņķele, draudus virtuāli izteicis kāds jaunietis, kura "Facebook" kontā norādīts, ka viņš dien Jaunsardzē un dzīvo Smiltenē. "Atsūtīja ziņu, lai gatavojos, ka nošaus," tviterī informē ministre, nepaskaidrojot, saistībā ar ko tieši viņai draudēts.

Viņķeles minētais jaunietis 14.oktobrī "Facebook" vidē publiski dalījies ar aicinājumu "Noņem uzpurni! Tu esi cilvēks, nevis suns!". No konteksta noprotams, ka ar uzpurni varētu būt domāta sejas maska, kas ar valdības lēmumu tagad obligāti ir jānēsā virknē publisku vietu, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Viņķele tviterī pieminējusi arī Valsts policiju un Jaunsardzi. Policija ministrei atbildējusi, ka informācija ir nodota kolēģiem.

Savukārt Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins sacīja, ka jau piektdienas vakarā ir veikta pārbaude, kurā noskaidrots, ka ministres minētā persona Jaunsardzē par instruktoru nestrādā un arī nav jaunsargs.

AM atgādina, ka saskaņā ar aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) šonedēļ pausto, šoruden, turpinoties Covid-19 krīzei, viens no lielākajiem izaicinājumiem būs cīņa ar dezinformāciju un viltus ziņām.

Drošības nozares kompāniju asociācijā (DNKA) informējusi, ka epidemioloģiskās drošības noteikumi rada asas diskusijas starp sabiedrisku objektu apmeklētājiem un apsardzes darbiniekiem, un apsargi no uzrunātajiem cilvēkiem bieži saņem negatīvus komentārus vai pat draudus no cilvēkiem.

DNKA biedru pieredze liecina, ka veikalos aizrādījums cilvēkiem lietot maskas nereti izsauc negatīvas emocijas un dusmas pret valdības lēmumu tiek izgāztas uz veikalu apsargiem.

"Apsardzes darbinieki ir viena no tām profesijām, kas pirmā saskaras ar iedzīvotāju augošo agresiju, ko rada ekonomiskās situācijas pasliktināšanās un neziņa par nākotni. Šīs profesijas pārstāvjiem regulāri ir jāstrādā paaugstināta stresa apstākļos, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošākiem un ievērot valdības pieņemtos noteikumus," norāda asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Viņš skaidro, ka apsargi ir tie darbinieki, kas veikalos ir atbildīgi par apmeklētāju drošību, tāpēc viņu pienākums ir aicināt cilvēkus ievērot noteikumus un lūgt lietot sejas maskas.

Patlaban valdības pieņemtie noteikumi paredz, ka maskas obligāti jālieto sabiedriskajā transportā, veikalos un citās sabiedriskajās vietās.

"Jaunie drošības noteikumi rada asas diskusijas gan apmeklētāju starpā, gan apmeklētāju komunikācijā ar apsardzes darbiniekiem, un tādēļ apsargi bieži saņem negatīvus komentāru vai pat draudus. Līdztekus epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanai, apsargiem joprojām ir jācīnās ar citiem drošības apdraudējumiem mazumtirdzniecības vietās. Pieaudzis to gadījumu skaits, kad izsaukumos nepieciešams pielietot fizisku spēku. Ir bijuši pat gadījumi, kad likuma pārkāpējs uzbrūk ar nazi," norāda asociācijā.

Asociācija atgādina, ka no 20.novembra stāsies spēkā norma, kas paredz piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro par mutes un deguna aizsega nelietošanu sabiedriskās vietās.

Uz augšu
Back