Zāļu lieltirgotavu realizācija septembrī Latvijā samazinājusies par 7%

FOTO: Ieva Lūka/

Zāļu lieltirgotavas šogad septembrī Latvijā realizējušas zāles 35,08 miljonu eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 7% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - augustu - zāļu realizācijas apmērs pieaudzis par 17,2%.

2020.gada septembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 4,08 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām septembrī pārdoti 3,63 miljoni medikamentu iepakojumu 29,83 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas septembrī pārdoti 457 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 5,84 miljoniem eiro, kas ir par 7,3% mazāk nekā augustā, tostarp 250 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu septembrī bija 8,6 eiro, savukārt mediānas cena bija 4,98 eiro bez PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 4,86 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 12,89 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji septembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 18 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 30 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu palielināšanos.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Uz augšu
Back