"Novembris" apvieno "Saldās sejas", Marhilu, Aiju Andrejevu un Ivo Fominu

"Novembris" apvieno "Saldās sejas", Marhilu, Aiju Andrejevu un Ivo Fominu FOTO: Ritvars Stankevičs/MicRec

Grupas "Saldās sejas" šā gada augustā uzsāktais projekts "12" turpinās, un solījums publicēt jaunu dziesmu katra mēneša pirmajā datumā, joprojām tiek pildīts. Šoreiz tā ir dziesma "Novembris" un mūzikas autors ir Uldis Marhilevičs. Uz dziesmas ierakstu pulcējusies vesela zvaigžņu plejāde un spēcīgu balsu īpašnieki – grupas "Saldās sejas" solists Jānis Narkevics, Aija Andrejeva, pats Marhils (Uldis Marhilevičs) un Ivo Fomins. 

"Gribējās uzrakstīt kaut ko iedvesmojošu savai valstij, saviem tautiešiem. Bez pagātnes nav nākotnes, teikuši daudzi gudri cilvēki. Tāpēc šī dziesma ir sava veida pateicība tiem, kuri cēlās un krita, un izcīnīja mums savu valsti, brīvību un cerību. Mēs kā lāpas to visu nesam tālāk un nododam saviem bērniem. Ar Marhilu rakstīt dziesmas ir īsts baudījums. Tā ir garantēta profesionāla pieeja, muzikalitāte, nopietna attieksme pret tekstu un viņam vien raksturīgs melodisms un fundamentālas harmoniju faktūras. Arī studijas producents Gints Stankevičs ir daudz ieguldījis dziesmas skanējumā. Milzīgs paldies Aijai un Ivo, ka neatteica. Viņu balsis ir īpašas," tā par patriotisko dziesmu Račs. 

Ivo Fomins: “Mēs šo dziesmu uzreiz nosaucām par “lielgabalu”, ar to saprotot, ka tā ir liela dziesma. Un ja ne mūsu izpildījumā, tad kāda kora vai orķestra aranžējumā tā dziesma vēl sevi apliecinās. Esmu lepns, ka man bija iespēja būt klāt šīs dziesmas dzimšanā. Ir labi padarīta darba sajūta.”

Jānis Narkevics (Saldās sejas): “Man bija patiess gandarījums pastrādāt vienā studijā ar šīm leģendām. Es nebaidos šā vārda. Es ļoti novērtēju šo iespēju. Arī tāpēc, ka šoreiz man uzticēja iespēlēt ģitāras partijas, ko parasti “Saldajās sejās” dara vai nu mans ģitāras skolotājs Tomass Kleins, vai Uģis Tirzītis.”

Dziesmas teksta video izmantoti Latvijas Nacionālo bruņoto spēku fotomateriāli. Paldies LR Aizsardzības ministrijai par laipnu un operatīvu atļauju tos izmantot.

Noklausies! 

Uz augšu
Back