Pk, 19.08.2022.

Kaujiniekiem iebrūkot Kabulas Universitātē, nogalināti vismaz 19 cilvēki

Papildināts
LETA/AFP/DPA
Kaujiniekiem iebrūkot Kabulas Universitātē, nogalināti vismaz 19 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Bruņotiem kaujiniekiem pirmdien iebrūkot Kabulas Universitātē irāņu grāmatu gadatirgū, nogalināti vismaz 19 cilvēki un 22 ievainoti, pirmdien pavēstīja afgāņu amatpersonas un aculiecinieki.

"Kabulas Universitātē iebrukuši Afganistānas ienaidnieki, izglītības ienaidnieki," žurnālistiem sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Tariks Arians.

"Drošības spēki ir šajā apvidū, cenšoties pārņemt kontroli pār situāciju. Tie virzās uz priekšu uzmanīgi, lai izvairītos no tā, ka cieš studenti," skaidroja Arians.

Ministrija vēlāk ziņoja, ka sadursmes starp uzbrucējiem un Afganistānas elites drošības spēkiem turpinājušās sešas stundas un operācija vēl nav beigusies.

Aculiecinieki ziņo, ka uzbrucēji, kas bija tērpušies armijas uniformās, iegājuši universitātes teritorijā un ieņēmuši vienu no fakultātēm, iesaistoties stundām ilgā apšaudē ar elites drošības spēkiem. Virs universitātes riņķoja helikopteri un bija dzirdams apšaudes un sprādzienu troksnis.

Šāvieni atskanējuši brīdī, kad uz grāmatu gadatirgus atklāšanu bija plānota valdības amatpersonu ierašanās, pavēstīja Augstākās izglītības ministrijas preses sekretārs Hamids Obaidi.

ASV militārpersona apstiprināja, ka NATO vadītā misija "Resolute Support" sniedza atbalstu Afganistānas drošības spēkiem operācijas laikā, bet sīkāk atteicās paskaidrot.

Universitātē uzbrukuma brīdī atradās simtiem cilvēku.

Talibi paziņojuši, ka viņiem nav nekāda sakara ar šo uzbrukumu. Pēdējo gadu laikā vairākiem izglītības centriem uzbrukuši ekstrēmistu grupējumu, arī "Islāma valsts", kaujinieki.

Pagājušajā nedēļā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā izglītības centrā Kabulas rietumos tika nogalināti vismaz 24 cilvēki, pārsvarā studenti. Atbildību par šo teroraktu uzņēmās "Islāma valsts".

2018.gadā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā pie Kabulas Universitātes tika nogalināti vairāki desmiti cilvēku, arī daudzi padsmitnieki. Arī par šo teroraktu atbildību uzņēmās "Islāma valsts".

16 cilvēki tika nogalināti, kad kaujinieki 2016.gadā Kabulā iebruka Afganistānas Amerikāņu universitātē.

Vardarbība Afganistānā nerimst, neraugoties uz sarunām, kas valdības pārstāvju un talibu starpā septembrī sākās Katarā.

Nemiernieki atsakās pieņemt uguns pārtraukšanas režīmu.

Eksperti prognozē, ka gaidāmas smagas sarunas, līdz izdosies vienoties par pamieru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu