"Es esmu pieļāvis kļūdu." Pūce atkāpjas no ministra amata
Premjers pieņem Pūces demisiju

Juris Pūce FOTO: Valsts kanceleja

Juris Pūce (AP) nolēmis atkāpties no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, informēja partijā "Latvijas attīstībai".

Šādu lēmumu Pūce pieņēmis pēc bijušā partijas biedra Māra Mičerevska paziņojuma, ka Pūce viņam prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Publicējam Jura Pūces teikto masu medijiem

Es esmu pieļāvis kļūdu.

Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu kolēģu partijā, un partiju apvienībā priekšā. Arī draugu un ģimenes priekšā.

Es par savu rīcību patiesi atvainojos un to no sirds nožēloju. Es esmu kļūdījies Rīgas pašvaldības autostāvvietu jautājumā, esmu patiesi izdarījis ļoti neveiksmīgu izvēli. Es esmu maldinājis savus kolēģus un Latvijas sabiedrību.

Par izdarītām kļūdām ir jāuzņemas atbildība. Tieši to es arī darīšu.

Radusies situācija liedz man pilnvērtīgi pildīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu, un es šodien esmu lūdzis Ministru prezidentu mani no šī amata atbrīvot.

Nevēlos, lai jau tā sarežģītā politiskā vide mazinātu sabiedrības uzticību, jo tikai un vienīgi ar sabiedrības atbalstu un sapratni valsts ir spējīga attīstīties, pārvarot grūtības. Šobrīd, cīnoties ar pandēmiju un tās sekām, sabiedrības uzticība valdībai ir ļoti svarīga! 

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību.

TVNET jau vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs publiski izskanējušo informāciju Pūces, iespējams, prettiesisku SIA "Rīgas satiksme" autostāvvietas caurlaides izmantošanu.

Birojā apliecināja, ka atbilstoši savai kompetencei izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par amatpersonas, iespējams, prettiesisku "Rīgas satiksme" autostāvvietu caurlaižu izmantošanu.

Otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" Rīgas domes deputāts Mičerevskis apgalvoja, ka Pūce, no kura vadītās partijas "Latvijas Attīstībai" (LA) pagājušajā nedēļā izstājās Mičerevskis, prasījis Mičerevskim sagādāt viņam Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Jau nākamajā dienā pēc Rīgas domes vēlēšanām Mičerevskis, kurš strādāja par Pūces kā ministra padomnieku komunikācijas jautājumos, no viņa esot saņēmis īsziņu:

"Klausies, Tev būs viens uzdevums Rīgas domē no manis personisks! Tev būs tomēr tā auto "Rīgas satiksmes" caurlaide jāņem."

34

Mičerevskis Pūcem jautājis, vai caurlaide nepieciešama viņam, un ministrs atbildējis apstiprinoši, piebilstot, ka iepriekš "kādu laiku" izmantojis partijas biedra, Rīgas domes deputāta Andra Bačkura (LA), bet pēc tam - Rīgas domes pagaidu administrācijas pārstāvju sagādāto caurlaidi.

Mičerevskis kā pierādījumu savam apgalvojumam par caurlaidi sociālajā tīklā "Twitter" ievietojis ekrānšāviņu no viņa un ministra sarakstes lietotnē "Whatsapp". Pūce šodien "Twitter" nav noliedzis "Whatsapp" rakstīto, taču "tas ir acīmredzams joks".

Pūce sākotnēji noliedza, ka kopš Rīgas domes deputāta amata atstāšanas būtu mēģinājis iegūt Rīgas domes izsniegtu stāvvietas atļauju.

34

Ministrs norādīja, ka jau divus gadus, kopš neesot Rīgas domes deputāts, viņam nav Rīgas domes izsniegtas stāvvietu atļaujas un viņš arī tādu nelietojot, kā arī nav centies tādu iegūt.

Pūce nenoliedza "Whatsapp" rakstīto, taču sākotnēji apgalvoja, ka "tas ir acīmredzams joks". "Mana komunikācija gan klātienē, gan "Whatsapp" ar Māri pamatā ir bijusi jokošanās un apcelšanās. Gan viņš tāds, gan es tāds. Un es esmu pārliecināts, ka viņš to tā arī saprata," iepriekš norādīja Pūce.

Mičerevskis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nolēmis izstāties no LA, jo viņam neesot pieņemama partijas līderu aizkulišu tirgošanās.

Premjers Krišjānis Kariņš paziņojis, ka pieņem Pūces demisiju un gaida jauna ministra kandidāta izvirzīšanu.

"Latvijas Attīstības" partnera, partijas "Kustība “Par!” priekšsēdētājs Daniels Pavļuts paziņojis, ka abas partijas bijušas vienisprātis par Pūces atkāpšanās nepieciešamību.

"Šo situāciju mēs šodien apspriedām Kustības “Par!” valdes ārkārtas sēdē, kura tika sasaukta pēc Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa ierosinājuma.

Mēs kopīgi uzskatām, ka ministram Pūcem ir jādemisionē. Šo situāciju esam pārrunājuši arī partiju apvienības “Attīstībai/Par!” augstākajā līmenī,"

34

situāciju komentē Pavļuts.

"Vēlamies paust nožēlu par šo situāciju. Mums īpaši žēl, ka šādi ir rīkojies labi strādājošs ministrs, kas veiksmīgi īstenojis Latvijai būtiskas reformas.

Tiesiska un augstākajiem morāles un ētikas standartiem atbilstoša rīcība ir vēlētu amatpersonu pienākums, ne izvēle."

 
Uz augšu
Back