Muita novērš 547 000 baltkrievu cigarešu kontrabandu

Kontrabandas cigaretes FOTO: Edgars Kalmēns/TVNET

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 547 800 cigarešu jeb 27 390 paciņu kontrabandu, informēja VID.

 

Cigaretes bija noslēptas, sapakojot tās granulu maisos, iegremdējot naftas produktu kravā, kā arī zem kravas automašīnas kabīnes sienu un griestu apšuvuma un vagona konstrukcijā izveidotā slēptuvē.

Otrdien, 17.novembrī, VID Muitas pārvaldes Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonas, veicot muitas kontroli, vilciena sastāva cisternā ar naftas produktu kravu atklāja kontrabandas cigaretes. Kontrole tika veikta, pamatojoties uz VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes sniegto informāciju. 

Naftas produktos bija iegremdētas astoņas kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemti 80 000 cigarešu "NZ Gold" jeb 4000 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Svētdien, 15.novembrī, Pāternieku MKP amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, veica kravas automašīnas skenēšanu. Izanalizējot attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka kravā atrodas nedeklarēta prece - cigaretes. 

Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka maisos kopā ar granulām ir iepakotas cigaretes "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām. Šādi noslēpjot, tika mēģināts ievest lielu daudzumu kontrabandas cigarešu - kopā 441 200 cigaretes jeb 22 060 paciņas.

Tajā pašā dienā, 15.novembrī, Indras MKP amatpersonas vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzes rezultātā atklāja slēptuvi vagona rāmju konstrukcijā. Veicot muitas kontroli sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām, tika konstatēti no muitas kontroles slēptie iepakojumi ar cigaretēm "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tajos atradās 20 000 cigarešu jeb 1000 paciņas.

Sestdien, 14.novembrī, Silenes MKP amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, pēc veiktās skenēšanas attēlu izvērtēšanas atklāja kravas transportlīdzekļa kabīnē noslēptās cigaretes. Zem apšuvuma bija paslēpti bloki ar dažādu marku cigaretēm - "Minsk", "Fest", "NZ" un "Winston". Kontroles rezultātā tika izņemtas nedeklarētās 6600 cigaretes jeb 330 paciņas.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir 87 000 eiro.

Uz augšu
Back