Valsts svētkos bruņoto spēku gaisa kuģi veiks pārlidojumus virs Latvijas pilsētām

FOTO: LETA

Trešdien par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai plānoti Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojumi virs Rīgas un citām lielākajām Latvijas pilsētām, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā. 

"Šogad svinīgos pasākumus nerīkojam, tomēr iespēju robežās vēlamies iepriecināt sabiedrību un 18.novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā klātesoši būs draugi un sabiedrotie, kuri ar mums ir kopā arī ikdienā. Kopš Latvijas iestāšanās NATO Alianses gaisa telpu virs Baltijas diendienā sargā sabiedroto gaisa kuģi, un tie būs klātesoši arī 18.novembrī, apliecinot savu klātbūtni un atbalstu," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos plkst.12 virs Daugavas Rīgā, gar 11.novembra krastmalu pārlidojumu veiks divi Gaisa spēku helikopteri "Mi-17" un divas lidmašīnas "An-2", kā arī divi Valsts robežsardzes helikopteri "Agusta 109E Power" un divi helikopteri "Agusta Bell 119".

Pārlidojumā piedalīsies arī divi Vācijas un divi Itālijas Gaisa spēku iznīcināji "Eurofighter", kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas un ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna "KC-135". Savukārt Turcijas Gaisa spēku iznīcinātājs "F-16" veiks paraugdemonstrējumu gar Rīgas līča piekrasti, lidojot Jūrmalas tuvumā.

Pēc pārlidojuma virs Rīgas gaisa kuģi pārlidos virs vairākām Latvijas pilsētām.

6

Divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji "Eurofighter" pārlidos Cēsis un Valmieru, savukārt divi Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji "Eurofighter" - Daugavpili.

ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna "KC-135" pārlidos Jelgavu, Liepāju un Ventspili.

18.novembrī plkst.12 par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai 21 nāciju zalvi no AB dambja veiks Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljons.

6

Savukārt no 17.novembra plkst.15 līdz 19.novembra plkst.8 Daugavā pie Vanšu tilta atradīsies Jūras spēku kuģi A-53 "Virsaitis" un A-90 "Varonis", un starp Vanšu un Akmens tiltiem atradīsies Jūras spēku kuģi KA-06 "Gaisma" un KA-08 "Saule" svētku noformējumā.

AM aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un vadīties pēc ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) rosinātā principa - "mājas", " darbs", "svaigs gaiss", ievērojot visas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

Jau ziņots, ka 18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Uz augšu
Back