Berlīnē protestus pret Covid-19 ierobežojumiem izklīdina ar ūdens lielgabaliem
Papildināts

FOTO: FILIP SINGER / EPA / SCANPIX

Vācijas policija trešdien Berlīnes centrā lika lietā ūdens lielgabalus un piparu gāzi, lai izklīdinātu tūkstošiem demonstrantu, kas protestēja pret Covid-19 krīzes dēļ ieviestajiem valdības ierobežojumiem.

Demonstrācijā pie Reihstāga, Brandenburgas vārtiem un Tīrgartena Uzvaras kolonnas bija sapulcējušies aptuveni 7000 protestētāju, bet kārtības nodrošināšanā bija iesaistīti 2400 policistu.

Protestu gaitā aizturēti 365 cilvēki, pavēstīja likumsargi.

7

Bažījoties par vardarbības izraisīšanos, valdība protestu parlamenta ēkas apkaimē aizliegusi.

Pēc tam, kad policijas atkārtotie mudinājumi apvilkt sejas maskas bija palikuši bez ievērības, likumsargiem vajadzēja vairākas stundas, lai protesta akcijas dalībniekus izklīdinātu.

Protestētāji policistus apmētāja ar pudelēm, akmeņiem un pirotehniku, kā arī uzbruka ar piparu gāzi, kas izraisīja to, ka policisti "pielieto fizisku spēku un piparu gāzi, un aiztur dažus uzbrucējus".

Berlīnes akcijas organizētāji apsūdz valdību, ka tā ar karantīnas režīma prasībām cenšas izveidot diktatūru.

FOTO: Odd Andersen/AFP/Scanpix

Bundestāga deputāti trešdien nobalsoja par likuma grozījumiem, kas nostiprinās valdības iespējas ar dekrētiem noteikt ierobežojumus pandēmijas laikā. Tiesa, šie dekrēti būs spēkā līdz četrām nedēļām, taču pēc tam tos būs iespējams pagarināt.

Kancleres Angelas Merkeles valdība cer, ka likuma grozījumi liegs iespēju apstrīdēt tiesās pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus, tādus kā uzņēmumu slēgšana, sociālā distancēšanās un sejas masku valkāšana.

Debašu laikā veselības ministrs Jenss Špāns aizstāvēja valdības reakciju uz koronavīrusa pandēmiju un aicināja sabiedrību uzticēties.

"Šajā pandēmijā nebūs obligātas vakcinācijas," solīja Špāns, noraidot vienu no protestētāju galvenajām paustajām pretenzijām.

Vācijā šobrīd ir spēkā otrs karantīnas posms koronavīrusa izplatības apturēšanai, kas ietver bāru un restorānu slēgšanu un cilvēku pulcēšanās skaita ierobežojumus.

Uz augšu
Back