Izdevniecība "Neputns" laiž klajā Dailes teātra simtgadei veltītu grāmatu

FOTO: @neputns

Sadarbībā ar Dailes teātri ir tapusi teātra jubilejas grāmata. Tā veltīta izciliem māksliniekiem, spilgtām izrādēm un idejām, kas veidojušas teātra simtgadi. Grāmatas sastādītāja ir teātra zinātniece Evita Mamaja, māksliniece – Inese Hofmane.

Dailes teātra simtgadei veltīto grāmatu veido četras daļas – teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere raksta par teātra režijas grandiem, teātra zinātniece un kritiķe Līvija Dūmiņa par Dailes aktieru karalisti, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis par mūziku izrādēs un arhitekts Jānis Lejnieks par abām Dailes teātra ēkām.

FOTO: @neputns

Autoru rakstus papildina vairāk nekā 400 attēlu, kas aptver laiku no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

“Šī ir grāmata par izciliem māksliniekiem un spilgtām izrādēm, par idejām, kas spēj izsist caurumu garīgajā apvārsnī. Tas ir liecinājums par sasniegumiem, kas dzīvo īsu brīdi, taču pēc tam saglabājas kā leģenda, kā ideja, kā Tota dziesma Raiņa lugā “Spēlēju, dancoju” – kura pati bijusi atbalss “tai, kas aiz laiku” un kurai skanēs “atbalss cita, kas aiz laiku”.” tā Edīte Tišheizere.

Izdevniecība "Neputns" laiž klajā Dailes teātra simtgadei veltītu grāmatu FOTO: @neputns

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv un labākajās Latvijas grāmatnīcās. Apjoms: 424 lpp. “Neputna” cena: 28 €

Uz augšu
Back