EP deputāti vēlas preču remontēšanu padarīt pievilcīgāku

Eiropas Parlaments. Ilustratīvs attēls FOTO: SIPA/Scanpix

Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ plāno skatīt rezolūcijas projektu, kurā deputāti prasīs nodrošināt patērētāju tiesības uz remontēšanu.

Kā informēja EP birojs Latvijā, rezolūcijas projekts tapis, lai veicinātu ilgtspējīgu patēriņu, veicinot lietu atkārtotu izmantošanu un labošanu, kā arī novēršot praksi, kas saīsina produktu kalpošanas laiku.

Rezolūcijas projektā par ilgtspējīgāku vienoto tirgu deputāti aicinās Eiropas Komisiju noteikt patērētāju "tiesības uz remontēšanu", padarot remontēšanu pievilcīgāku, pieejamāku un izmaksu ziņā efektīvāku. Tas esot paveicams, piemēram, nosakot juridisku garantiju nomainītajām detaļām vai uzlabojot piekļuvi informācijai par remontu un apkopi, uzskata rezolūcijas projekta autori.

EP deputāti uzstāšot, ka jāpalielina atbalsts lietotu preču tirgiem. Tāpat plānots prasīt vērsties pret praksi, kad apzināti tiek saīsināts produkta kalpošanas laiks.

Paredzams, ka EP deputāti atkārtos prasību izveidot kopēju lādētāju sistēmu, lai samazinātu elektronisko atkritumu daudzumu, un aicinās apsvērt iespēju pie produktiem vai pakalpojumiem norādīt to izturību, piemēram, aprīkojot ar lietošanas ilguma skaitītāju un informāciju par produkta paredzamo kalpošanas laiku.

Debates par rezolūcijas projektu plānotas pirmdien, bet balsojuma rezultāti gaidāmi 25.novembrī.

Uz augšu
Back