Lūdz sākt kriminālvajāšanu par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde lūgusi Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret personu par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, pavēstīja VID.

Pamatojoties uz riska analīzes ceļā iegūtu informāciju, 2019.gada aprīlī VID amatpersonas lidostā "Rīga" veica reisa Maskava-Rīga pasažieru un to bagāžas pārbaudi. 

Tās laikā tika nolemts pastiprināti pārbaudīt kādu 1976.gadā dzimušu Krievijas pilsoni. Veicot padziļināto muitas pārbaudi, kurā tika iesaistīts arī muitas kinologs ar skaidras naudas meklēšanas darba suni, konstatēts, ka pasažieres bagāžā ir skaidra nauda 243 000 ASV dolāru un 36 000 eiro apmērā. Ar tiesas lēmumu izņemtā nauda tika arestēta.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. 

"Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu, un šā gada novembrī kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm," pauda VID.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Cīņa ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, tostarp noziedzīgi iegūtas skaidras naudas pārvietošanas pāri Latvijas robežai ierobežošana ir viena no VID šā gada prioritātēm.

Uz augšu
Back