Šodien tiešsaistē norisinās pacientu datu digitalizācijai veltīts samits. Pieslēdzies!

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Šodien no plkst. 10:00 līdz 16:00 norisinās tiešraides samits “Toward Data-Driven Health: Sharing is Caring”, kura ietvaros veselības nozares eksperti, tostarp veselības ministre Ilze Viņķele, BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, Stenfordas universitātes profesors Dr. Ābrahams Vergēze un citi, dalās pieredzē un diskutē par nepieciešamību pēc efektīvas, uz pacientu orientētas veselības aprūpes datu stratēģijas.

Samita mērķis ir apzināt viedokļus un iegūt praksē balstītus ieteikumus no dažādām veselības aprūpē iesaistītājām pusēm, kas palīdzētu uzlabot pacientu datu pārvaldi Latvijā. Ikviens ir aicināts pieslēgties tiešraidei un sekot līdzi ekspertu viedokļiem.

AR SAMITA PROGRAMMU IEPAZĪSTIES TE. 

Pacients un viņa intereses vienmēr ir bijušas veselības aprūpes centrā, tomēr tās procesā viņi ne vienmēr saņem pietiekami daudz informācijas, uzmanības un līdzjūtības. Ārkārtējais stāvoklis pavasarī izgaismoja nepilnības esošajā sistēmā, ļaujot izdarīt skaidrus secinājumus par to, kādai būtu jābūt integrētai veselības aprūpes sistēmai, lai nodrošinātu pacienta veiksmīgu navigāciju visos veselības aprūpes posmos. Uz veselības aprūpes sistēmu pastāvīgi tiek izdarīts spiediens, lai efektīvi pārvaldītu piekļuvi pakalpojumiem, uzlabotu to kvalitāti un samazinātu izmaksas. Taču eksperti ir vienisprātis - šodienas tehnoloģijām un pieejai augstas kvalitātes datiem ir potenciāls uzlabot sadarbību starp pacientiem, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem un veselības aprūpes sistēmu kopumā, lai uzlabotu ārstniecības procesu un rezultātu, kā arī pavērtu jaunas iespējas pētniecībā.

Samitā piedalās dažādi vietēja un starptautiska līmeņa veselības nozares speciālisti un līderi, tai skaitā Latvijas Republikas veselības ministre Ilze Viņķele, Stenforda Universitātes Medicīnas skolas medicīnas teorijas un prakses profesors Dr. Ābrahams Vergēze (Abraham Verghese), Eiropas Savienības veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu (Stella Kyriakides), Microsoft EMEA Health vadītāja Elēna Bonfiljoli (Elena Bonfiglioli), Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Valdes priekšsēdētājs Valts Ābols un citi. Ar saviem personīgajiem pacienta pieredzes stāstiem dalīsies labdarības fonda “Rozā vilciens” un kustības #Pupkultūras vadītāja Zinta Uskale un pacientu biedrības “Soli priekšā melanomai” dibinātāja Sondra Zaļupe. Pasākuma moderators būs medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma “Vigo Health” vadītājs un Digitālās Veselības biedrības valdes loceklis Kristaps Krafte.

Samita ietvaros norisinās diskusija par aktuālākajām veselības aprūpes sistēmas vajadzībām, ko šobrīd sevišķi izgaismo globālā pandēmija, pievēršoties uz datiem balstītas veselības aprūpes sekmēšanai. Ar dažādu nozares darbinieku dalību samita programmas ietvaros iekļautas arī divas paneļdiskusijas par to, kā jēgpilni dati var praktiski uzlabot pacientu aprūpes pieredzi.

Iepriekš vairāk nekā desmit gadu garumā īstenotais projekts E-veselība, no kura dzīvē visus izstrādātos produktus nav izdevies ieviest, šobrīd atzīts par neperspektīvu, tāpēc ir uzsākts darbs pie jaunas un efektīvas sistēmas izveides. Tiešsaistes samits “Toward Data-Driven Health: Sharing is Caring” iecerēta, kā katalizators jaunas sistēmas sākumam. Tās laikā plānots iegūt formulētus ieteikumus veselības datu stratēģijai un uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanai, kā arī veicināt atbildīgo pušu informētību par vajadzībām un ieguvumiem, ieguldot līdzekļus digitalizācijā. Plašāka informācija par samitu un tā programmu pieejama vietnē: www.healthdatasummitriga.eu.

Reaģējot uz epidemioloģisko situāciju valstī, ievērojot visus Ministru kabineta noteiktos drošības pasākumus un epidemiologu ieteikumus, samits norisināsies tiešsaistē. “Toward Data-Driven Health: Sharing is Caring” tiešsaistes samitu organizē Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā sadarbībā ar “Novartis Baltics” un “Roche Latvija”.

Samita partneri: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, “Microsoft Latvia”, “AbbVie”, “Janssen” un TVNET.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu