VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

FOTO: Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Preiļu rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret trim personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, pavēstīja VID.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka uzņēmuma, kurš darbojās kokapstrādes jomā, valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis un grāmatvede laika periodā no 2014. līdz 2018.gadam uzņēmuma interesēs organizēja darba ņēmēju kā mikrouzņēmumu reģistrāciju, kā arī noformēja darījumu dokumentus par faktiski nenotikušiem darījumiem ar reģistrētajiem mikrouzņēmumiem un tādējādi izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā 181 000 eiro apmērā. 

Pārvaldot reģistrēto mikrouzņēmumu norēķinu kontus, legalizēti noziedzīgi iegūti finanšu līdzekļi vairāk nekā 149 000 eiro apmērā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti uzņēmuma kapitāldaļām, četriem transportlīdzekļiem un diviem nekustamajiem īpašumiem.

Kriminālprocess 2020.gada novembrī nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā par izvairīšanos no nodokļiem un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas un Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret trim personām.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back