Puntulis: Vīruss Dziesmu svētku procesu nenogalinās

Kultūras ministrs Nauris Puntulis FOTO: Evija Trifanova/LETA

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Dziesmu svētku procesu nenogalinās, šādu pārliecību pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis, attālināti atklājot Eiropas Latviešu apvienības (ELA) rīkoto forumu "ELKS - Ceļā uz Dziesmu un deju svētku 150-gadi".

Ministrs atzīmēja, ka Dziesmu svētku process ir pārdzīvojis arī daudz grūtākus laikus - karu, smagos trimdas apstākļus, kur Dziesmu svētki kā nācijas pastāvēšanas pamats bijusi vitāla nepieciešamība. Puntulis uzsvēra, ka "pirmā trimda" spējusi uzturēt Dziesmu svētkus kā pamatu un, runājot par diasporu, viņš akcentēja, ka arī dzīvojušajiem ārvalstīs šie svētki ir nepieciešamība.

Tāpat

Puntulis norādīja, ka Dziesmu svētki ir apliecinājums tam, ka latvieši kā nācija spēj būt vienoti ne tikai dziesmā, bet arī savstarpējā sadarbībā,

1

kas ikdienā varbūt ne vienmēr izdodas tik ideāli. Ministrs novēlēja foruma dalībniekiem savstarpēji bagātinošu un izprotošu sadarbību gan šodienas attālinātās tikšanās reizē, gan arī tālākajā ceļā uz Dziesmu svētku 150-gadi 2023.gadā.

Vēstīts, ka šodien notiek ELA rīkotais forumu "ELKS - Ceļā uz Dziesmu un deju svētku 150-gadi", kas kopā pulcē latviešu kultūras svētku rīkotājus un to partnerus Latvijā.

Uz augšu
Back