Dzintars: Politiskā sadrumstalotība ir galvenais krīzes veicinātājs

"Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līderis Raivis Dzintars FOTO: Edijs Pālens/LETA

Politiskā sadrumstalotība ir galvenais krīzes veicinātājs, sestdien Nacionālās apvienības (NA)kongresā pauda tās vadītājs Raivis Dzintars.

Uzrunā partijas biedriem Dzintars norādīja, ka šis ir grūts laiks, tomēr sabiedrība atbalstu Covid-19 krīzē saņem novēloti. Politiķis atzina, ka valdība lēmumus par atbalsta pasākumiem pieņem ar nobīdi laikā.

Tāpat Dzintars pauda, ka valstij ir jādarbojas kā vienotam un labi organizētam mehānismam, tomēr patlaban tas tā nav.

"Šajos apstākļos jūtam, ko nozīmē politiskā sadrumstalotība un eksperimenti vēlēšanās. Politiskā sadrumstalotība ir galvenais krīzes veicinātājs," uzsvēra NA priekšsēdētājs.

12

Uzrunā Dzintars atzina, ka patlaban viņš nelepojas ar koalīcijas kopīgo darbu, tomēr NA neesot citas iespējas kā vien "turēt laivu virs ūdens". Viņš piebilda, ka NA ļoti bieži ir koalīcijas diplomātiskākais spēks, kas novērš iekšējos strīdus un mazina pārlieku lielo haosu.

Dzintars norādīja, ka iepriekšējā Saeimas sasaukumā koalīciju veidoja trīs politiskie spēki, bet šajā Saeimā "vismaz pieci", paskaidrojot, ka partiju apvienībā "Attīstībai/Par" ietilpst vairākas partijas un strāvojumi.

"Šādos apstākļos kādai partijai īstenot ilgtermiņa valsts politiku kā vienotu veselumu ir teju neiespējami," sacīja Dzintars.

Politiķis uzrunā prognozēja arī nākamās Saeimas sastāvu, uzsverot, ka tajā tiks ievēlēta NA, tomēr nav zināms, ar kuriem politiskajiem spēkiem tiks veidota koalīcija. Dzintars pieļāva, ka arī nākamajā Saeimā tiks ievēlēta "Jaunā vienotība", ko politiķis raksturoja kā prognozējamu sadarbības partneri.

Savukārt līdzšinējo koalīcijas partneri "KPV LV", Dzintara ieskatā, nomainīs opozīcijas deputāta Alda Gobzema izveidota partija. Pēc Dzintara domām, ir droši, ka nākamajā Saeimā tiks ievēlētas arī liberālās partijas, pieļaujot, ka partijas "Latvijas Attīstībai" ietekmes mazināšanās "Attīstībai/Par" aliansē audzēs partijas "Progresīvie" ietekmi.

Dzintars prognozēja, ka nākamajā Saeimā tiks ievēlēta arī partija "Saskaņa", un neesot izslēgts, ka 5% barjeru varētu pārvarēt arī Tatjanas Ždanokas pārstāvētā partija "Latvijas Krievu savienība". Pēc Dzintara domām, nākamajā Saeimā varētu tikt pārstāvētas ar Zaļo un zemnieku savienība, kā arī Jaunā konservatīvā partija.

NA vadītājs brīdināja, ka šāds nākamās Saeimas sastāvs liecina, ka būs neiespējami izveidot jēdzīgu koalīciju, un NA šāds scenārijs nevilinot.

12

Jau ziņots, ka šodien notiek NA ikgadējais kongress, kas šoreiz aizrit attālināti un tiek translēts tiešraidē.

Kongresa laikā notiks balsošanas urnas atvēršana, un tiešraidē būs iespējams vērot balsu skaitīšanu. Arī šogad valdes vēlēšanās gaidāma liela konkurence, turklāt trešdaļa kandidātu pagājušajā gadā nekandidēja uz valdi. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidē Saeimas frakcijas vadītājs un esošais partijas priekšsēdētājs Dzintars.

Uz augšu
Back