Nacionālo apvienību turpinās vadīt Raivis Dzintars

Apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sestdien Nacionālās apvienības (NA) kongresā par politiskā spēka priekšsēdētāju atkārtoti tika izvēlēts Raivis Dzintars. Kopumā NA kongresam bija reģistrējušies tuvu 200 partijas biedru.

Par partijas priekšsēdētāju ar 168 balsīm "par" un astoņām balsīm "pret" ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars.

Bez Dzintara jaunajā partijas valdē strādās Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece, Saeimas deputāti Jānis Dombrava, Rihards Kols, Ritvars Jansons, Ilze Indriksone, Edvīns Šnore un Jānis Iesalnieks, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un viņa biroja vadītājs Jānis Eglīts, Raitis Ābelnieks, Ogres mērs Egils Helmanis, Saeimas deputātes palīdze Ieva Holma, kultūras ministrs Nauris Puntulis, Ginta Vilcāne, Nacionālā veselības dienesta Pakalpojumu attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Lapiņš un Kristaps Gulbis.

Līdz šim NA valdē darbojas arī Raivis Zeltīts, tomēr turpmāk viņš šos pienākumus vairs nepildīs.

Atklājot NA kongresu, Dzintars uzsvēra, ka valstij ir jādarbojas kā vienotam un labi organizētam mehānismam, tomēr patlaban tas tā nav. "Šajos apstākļos jūtam, ko nozīmē politiskā sadrumstalotība un eksperimenti vēlēšanās. Politiskā sadrumstalotība ir galvenais krīzes veicinātājs," uzsvēra NA priekšsēdētājs.

Uzrunā Dzintars atzina, ka patlaban viņš nelepojas ar koalīcijas kopīgo darbu, tomēr NA neesot citas iespējas kā vien "turēt laivu virs ūdens". Viņš piebilda, ka NA ļoti bieži ir koalīcijas diplomātiskākais spēks, kas novērš iekšējos strīdus un mazina pārlieku lielo haosu.

Jau ziņots, ka šodien notika NA ikgadējais kongress, kas šoreiz aizritēja attālināti.

Kongresa laikā notika balsošanas urnas atvēršana, un tiešraidē bija iespējams vērot balsu skaitīšanu. Arī šogad valdes vēlēšanās bija liela konkurence, turklāt trešdaļa kandidātu pagājušajā gadā nekandidēja uz valdi. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidēja esošais partijas priekšsēdētājs Dzintars.

Uz augšu
Back