Skotijas līdere: Es esmu pārliecināta par neatkarības iegūšanu

Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena FOTO:

Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena sestdien paziņoja, ka viņa "nekad nav bijusi pārliecinātāka" kā šobrīd par neatkarības iegūšanu.

Valdības vadītāja un Skotu Nacionālās partijas (SNP) līdere partijas virtuālajā konferencē pavēstīja, ka izredzes Skotijai atdalīties no pārējās Lielbritānijas nekad nav bijušas tik tuvas.

"Neatkarība ir skaidri redzama, un ar vienotu mērķi, pazemību un smagu darbu es nekad neesmu bijusi tik pārliecināta, ka mēs to panāksim," sacīja Stērdžena.

Pēdējos mēnešos atbalsts Skotijas neatkarībai pārsniedz 50% atzīmi.

2016.gada referendumā 55% skotu nobalsoja par palikšanu Apvienotās Karalistes sastāvā.

Kaut arī nacionālisti apgalvoja, ka tas ir balsojums, kas tiek rīkots "vienu reizi paaudzes laikā", SNP un Stērdžena tagad skaidro, ka līdz ar breksitu situācijā ir notikušas "būtiskas izmaiņas".

Skotija tagad ir izrauta no Eiropas Savienības (ES) pret savu gribu, norādījusi Stērdžena, ņemot vērā, ka 62% skotu balsoja par palikšanu ES.

Līdere solījusi aktivizēt cīņu par tiesībām rīkot vēl vienu neatkarības referendumu, kas tiek dēvēts par "indyref2", un piespiest Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, lai viņš oficiāli nodod pilnvaras šī referenduma sarīkošanai.

Džonsons līdz šim šādu atļauju dot atteicies.

2021.gada maijā notiks Skotijas parlamenta vēlēšanas, kas būs nākamais nopietnais pārbaudījums tam, cik liels Skotijas sabiedrībā ir atbalsts neatkarības idejai.

Uz augšu
Back