Piektdien stacionēti 70 Covid-19 pacienti

Uzraksti Covid-19 vīrusa laikā pie SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" Patoloģijas centra durvīm. FOTO: Zane Bitere/LETA

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 70 Covid-19 pacienti, savukārt kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 484 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, kas ir par pieciem mazāk nekā diennakti iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Šis ir līdz šim otrais lielākais vienā diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Par visvairāk stacionētajiem tika ziņots 26.novembrī, kad iepriekšējās diennakts laikā slimnīcās bija nogādāti 96 Covid-19 pacienti.

No visiem stacionētajiem 452 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 32 - ar smagu slimības gaitu.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 75 Covid-19 pacienti, tai skaitā četri pacienti pārvesti. Līdz šim kopumā no slimnīcām izrakstīti 1279 ar Covid-19 sasirgušie.

13

Jau ziņots, ka veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šonedēļ Latvijas Televīzijā informēja, ka Covid-19 pacientu ārstēšanai slimnīcās ir pieejamas 633 gultas.

Lai varētu uzņemt Covid-19 pacientus, notiek pakalpojumu pārprofilēšana. Tas tiek darīts uz plānveida aprūpes vai dienas stacionāru pakalpojumu rēķina, atgādināja ministre. Papildu gultas izveidotas gan slimnīcās Rīgā, gan reģionos.

Ministre atklāja, ka ir arī privātās ārstniecības iestādes, kas ir gatavas palīdzēt un aprūpēt Covid-19 pacientus.

Uz augšu
Back