Pk, 12.08.2022.

Minskā opozīcija lieto jaunu protestu taktiku

TVNET/LETA
Minskā opozīcija lieto jaunu protestu taktiku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Protesti Baltkrievijā 15. novembrī.
Protesti Baltkrievijā 15. novembrī. Foto: TT NYHETSBYRÅN

Minskas ielās svētdien atkal izgājuši opozīcijas atbalstītāji, lai protestētu pret autoritāro Aleksandra Lukašenko režīmu un prezidenta vēlēšanu viltošanu.

Protesti Baltkrievijā turpinās jau vairāk nekā trīs mēnešus, taču pēdējo nedēļu laikā varasiestādes atgriezušās pie apņēmīgas demonstrāciju apspriešanas.

Simtiem cilvēku ir aizturēti, un milicija cenšas nepieļaut režīma pretinieku pulcēšanos Minskas centrā.

Tas licis opozīcijai manīt taktiku, aicinot savus atbalstītājus rīkot mazākus mītiņus katrā no galvaspilsētas rajoniem, katrā no apkaimēm.

Tīmekļa izdevums "Naš Niva" ziņo, ka kopumā Minskā svētdien notikušas aptuveni 60 protesta akcijas, kas nodēvētas par "kaimiņu maršu".

"Lielas ļaužu kolonnas sapulcējušās bez izņēmuma visos Minskas rajonos. Lukašenko milicija izmisīgi traucas no rajona uz rajonu," vēsta lietotnes "Telegram" kanāls "Nexta Live", kas palīdz koordinēt demonstrācijas.

Tāpat kā iepriekšējās nedēļas nogalēs vairākas metro stacijas galvaspilsētas centrā ir slēgtas un mobilie sakari ir traucēti.

Vērojama masīva milicijas klātbūtne, un tīmekļa izdevums "Tut.by" ziņo, ka režīma drošības spēki demonstrantu izklīdināšanai atkal pielieto stekus, trokšņa granātas un asaru gāzi.

Cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Vjasna" vēsta, ka līdz plkst.17.00 (plkst. 16.00 pēc Latvijas laika) aizturēti vismaz 159 cilvēki.

Starp aizturētajiem ir arī opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes loceklis ekonomists Sergejs Kruks.

Protesti pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā nerimstas kopš 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos.

Eiropas Savienība noteikusi sankcijas pret personām, kas atbildīgas par Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu apspiešanu, kā arī paziņojusi, ka neuzskata Lukašenko par leģitīmu prezidentu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu