Pk, 12.08.2022.

Protesti Baltkrievijā: aizturēti vairāk nekā 400 cilvēki

TVNET/LETA
Protesti Baltkrievijā: aizturēti vairāk nekā 400 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: EPA/Scanpix

Baltkrievijā svētdien notikušajās protesta akcijās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu aizturēti vairāk nekā 400 cilvēku, liecina cilvēktiesību aizstāvības centra "Vjasna" ("Pavasaris") apkopotā informācija.

Pēc "Vjasna" datiem, pavisam aizturēti 416 cilvēku - vairākums no tiem Minskā, bet arī Baranovičos, Borovļanos, Brestā,   Dzeržinskā,  Gatovā, Grodņā,  Ivjē, Korobčicos, Lidā, Ļahovičos, Ļesnojā,  Mogiļevā, Molodečnā,  Smoļevičos, Vitebskā un Žodinā.

Jau ziņots, ka, tāpat kā iepriekšējās svētdienās, arī aizvadītajā svētdienā Baltkrievijā notika varas iestāžu nesankcionētas protesta akcijas pret  Lukašenko režīmu.

Tā kā milicija cenšas nepieļaut režīma pretinieku pulcēšanos Minskas centrā,  opozīcijai mainīja taktiku, aicinot savus atbalstītājus rīkot mazākus mītiņus katrā galvaspilsētas apkaimē.

"Lielas ļaužu kolonnas sapulcējušās bez izņēmuma visos Minskas rajonos. Lukašenko milicija izmisīgi traucas no rajona uz rajonu," vēstīja lietotnes "Telegram" kanāls "Nexta Live", kas palīdz koordinēt demonstrācijas.

Režīma drošības spēki demonstrantu izklīdināšanai atkal izmantoja stekus, trokšņa granātas un asaru gāzi.

Protesti pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā nerimstas kopš 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos.

Eiropas Savienība noteikusi sankcijas pret personām, kas atbildīgas par Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu apspiešanu, kā arī paziņojusi, ka neuzskata Lukašenko par leģitīmu prezidentu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu