Popgrupa "Podziņas" izdod deju mūzikas albumu

"Podziņas" FOTO: Jānis Deinats

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Podziņas" (vadītājas Skaidrīte Daugule un Anita Reinfelde) izdod īstu deju mūzikas albumu, kurā katra dziesma ir kādā pazīstamā un cauri gadiem un gadsimtiem populārā deju ritmā.

Albumā “Rīgas kalnu lielā balle” ierakstītas dziesmas rumbas, ča-ča-ča, house, hiphopa, rokenrola, bossa-nova, pasadobles, breika un pat valša ritmā. Katra no dziesmām apdzied kādu no Rīgas lielajiem un mazajiem kalniem. Visu dziesmu mūzikas (izņemot vienu) un visu dziesmu vārdu autors ir Guntars Račs.

"Albumam bija jāiznāk jau šajā pavasarī, kad bija ieplānots popgrupas koncertuzvedums, kurā piedalītos arī deju kolektīva “Dzintariņš” dejotāji, taču pandēmijas izraisītie ierobežojumi liedza to realizēt.

Gaidījām līdz pēdējam brīdim, bet nolēmām albumu izdot vēl šogad, jo tas bija ilgi auklēts,"

tā izdevējs Guntars Račs. 

“Rīgas kalnu lielā balle” FOTO: publicitātes

Albumā iekļauti arī visu dziesmu instrumentālie pavadījumi, bet bukletā visu dziesmu vārdi. Dziesmas “Sudrabkalniņa valsis” mūzikas autors ir Gints Stankevičs, kurš ir arī albuma vokālo ierakstu producents. Pavadījumus veidojis producents Artūrs Palkevičs, bet vienu dziesmu arī Jānis Zvirgzdiņš (Džulians). Albuma vāka zīmējuma autore ir pazīstamā grāmatu ilustrāciju māksliniece Agija Stake, kura visus Rīgas pieminētos kalnus pamanījusies iezīmēt CD vāka noformējumā. Izdevuma dizainu veidoja māksliniece Kristīne Janmere.

Video: "Torņakalna breiks".

Uz augšu
Back