ES tuvojas 2020.gada mērķiem siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanā

Skursteņi un dūmi debesīs. FOTO: Lita Krone/LETA

Eiropas Savienība (ES) ir ceļā uz 2020.gada mērķi samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju par piekto daļu, salīdzinot ar 1990.gada līmeni, pirmdien paziņojusi Eiropas Vides aģentūra (EEA).

2019.gadā 27 ES dalībvalstīs siltumnīcefekta gāzu emisija samazinājās par gandrīz 4%, un tas notika pirms jaunā koronavīrusa epidēmijas un tās ietekmes, norāda EEA.

Salīdzinot ar 1990.gada līmeni, emisija samazinājās par 24%, norada EEA, to skaidrojot ar efektīvām klimata politikām.

"2019.gada samazinājums notika ekonomiskās izaugsmes laikā, atspoguļot spēcīgu un stabilu atjaunojamās enerģijas pieaugumu Eiropā,"

2

teikts EEA ziņojumā.

Tomēr 12 ES valstīs, tostarp Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Nīderlandē un Polijā, emisijas līmenis bija augstāks par to mērķiem 2019.gadam.

Kā norāda EEA,

ir nopietns pamats uzskatīt, ka ekonomiskā lejupslīde, ko 2020.gadā izraisījusi pandēmija, ir ievērojami samazinājusi kopējo enerģijas patēriņu

2

un siltumnīcefekta gāzu emisiju, sevišķi transporta sektorā.

Taču aģentūra brīdina, ka pandēmijas efekts uz emisiju var strauji apstāties, kad ekonomiskā aktivitāte atsāksies.

EEA ziņo, ka ES ir arī ceļā uz mērķi panākt, lai atjaunojamās enerģijas daļa kopējā patēriņā sasniegtu piekto daļu.

Tajā pašā laikā Aģentūra norāda, ka divas trešdaļas ES valstu atpaliek centienos sasnieg 2020.gadam izvirzītos enerģijas efektivitātes mērķus.

EEA prognozē, ka ilgtermiņā ES nepieciešams strādāt aktīvāk, lai sasniegtu mērķi samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju par vismaz 40% līdz 2030.gadam, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.

Uz augšu
Back