Tirdzniecības centri dažādi vērtē darbības ierobežojumus brīvdienās

Atvērts veikals "Rimi" tirdzniecības centra "Origo" jaunajā ēkā. FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Tirdzniecības centri dažādi vērtē iespējamos darbības ierobežojumus brīvdienās, pavēstīja aģentūras LETA aptaujātie tirdzniecības centru vadītāji.

Tirdzniecības centra "Sāga" attīstītāja SIA "VPH Latvia" direktors Juris Barkāns aģentūrai LETA pauda, ka veikalu, izņemot pirmās nepieciešamības preču, slēgšana brīvdienās nav atbalstāma, jo līdzšinējā pieredze liecina, ka tad lielāka pircēju plūsma ir darba dienas vakaros.

Savukārt, ja veikali brīvdienās netiktu slēgti, tad cilvēku plūsma izlīdzinās, norādīja Barkāns.

Viņš uzsvēra, ka tirdzniecības centrs "Sāga" jau patlaban dara vairāk nekā prasa līdzšinējie epidemioloģiskie ierobežojumi, jo prioritāte ir "Sāgas" apmeklētāju drošība. Piemēram, tiek rūpīgi sekots līdzi apmeklētāju skaitam un tiek aicināts to darīt arī tirdzniecības centra pircējiem mājaslapā.

"Līdzšinējā pieredze rāda, ka lielākais apmeklētāju skaits ir tieši piektdienas vakaros,

ko varam skaidrot ar to, ka pircēji cenšas paspēt iepirkties pirms brīvdienām, kad noteiktas kategorijas veikali ir slēgti. Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka tirdzniecības centra apmeklētāji ir atbildīgi - ja kāds ienāk bez sejas individuālajiem aizsarglīdzekļiem, tad pēc apsargu lūguma tas tiek novērsts. Arī veikala apmeklētāji ir saprotoši pret dažādiem lūgumiem nedrūzmēties un ievērot divu metru distanci," norādīja Barkāns.

Viņš uzsvēra, ka "Sāga" rūpīgi seko epidemiologu norādījumiem un pielāgo tos savā darbībā. Pateicoties tam, saņemts "Covid-19 Compliant" starptautisks sertifikāts no "Safe Asset Group", kas ir apliecinājums, ka tas ir drošs tirdzniecības centrs un ievēro dažādus vīrusa ierobežojošus pasākumus. 

"Mēs kā attīstītājs regulāri papildinām risinājumus, kas ļauj nodrošināt vēl drošāku apmeklētājiem atrašanos tirdzniecības centrā," piebilda Barkāns.

Iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" vadītāja Zane Kaktiņa aģentūrai LETA pavēstīja, ka, nosakot iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" darbinieku un apmeklētāju drošību un veselību par prioritāti, šī gada laikā ir ieviesti stingri drošības pasākumi, lai novērstu Covid-19 izplatīšanos, paralēli ievērojot visus valdības noteiktos ierobežojumus.

"Nenoliedzami šis laiks ir izaicinošs ikvienam, bet tikai kopīgiem spēkiem spēsim pārvarēt šīs grūtības un ierobežot vīrusa izplatību, tāpēc arī turpmāk sekosim līdzi un ievērosim valdības noteiktos ierobežojumus," pauda Kaktiņa.

Viņa piebilda, ka tikmēr, stingri ievērojot ekspertu rekomendācijas, tiek darīts viss, lai uzturēšanās iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole" būtu droša - eskalatoros ir iemontēti speciāli rokturu dezinfekcijas mehānismi, dezinficēšanas līdzekļu klāstu ir papildinājuši jauni bezkontakta roku dezinficēšanas aparāti, kas ir izvietoti pie ieejām, savukārt par gaisa attīrīšanu liftos nepārtraukti rūpējas specializētas gaisu attīrošas iekārtas.

Arī "Akropoles" ventilācijas sistēmas ir pārslēgtas no cirkulācijas režīma uz svaiga gaisa režīmu, bet papildus standarta tīrīšanas prasībām, tiek veikta saskares virsmu tīrīšana ar dezinfekcijas līdzekļiem, piebilda Kaktiņa.

Savukārt tirdzniecības centra "Domina Shopping" administrācija nevēlējās komentēt plānotos ierobežojumus.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pagarināt līdz 11.janvārim, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Amatpersonas varētu rosināt vēl vairāk ierobežot pulcēšanos un paplašināt masku lietošanu. Plānots arī noteikt stingrākus ierobežojumus sabiedriskajā transportā

Tāpat varētu tikt ieviesti stingrāki ierobežojumi tirdzniecības jomā, brīvdienās ļaujot tirgot tikai pārtiku un pirmās nepieciešamības preces.

Uz augšu
Back