"Pfizer" un "BioNTech" piesaka Covid-19 vakcīnu apstiprināšanai ES
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV farmācijas gigants "Pfizer" un Vācijas kompānija "BioNTech" pirmdien iesniegušas pieteikumu to izstrādātās Covid-19 vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā, otrdien paziņojušas kompānijas.

Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka 29.decembrī sasauks sapulci, lai izlemtu, vai ir pietiekami daudz datu par "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas drošību un efektivitāti.

Aģentūra arī pavēstīja, ka jau 12.janvārī varētu pieņemt lēmumu, vai apstiprināt ASV farmācijas kompānijas "Moderna" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

"Pfizer" un "BioNTech" cer, ka to izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu būs pieejama Eiropā jau līdz gada beigām.

Kompānijas paziņoja, ka Eiropas Zāļu aģentūra apstiprinājusi, ka pirmdien iesniegtais pieteikums ir saņemts.

Covid-19 vakcīnas izstrādē "Pfizer" un "BioNTech" ir līdzīgās pozīcijās ar ASV farmācijas kompāniju "Moderna", kas pirmdien lūdza ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi (FDA) atļaut ārkārtas gadījumos jau tagad izmantot tās izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu un iesniedza pieteikumu vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā.

Arī "Pfizer" un "BioNTech" ir lūgušas FDA atļaut to izstrādāto Covid-19 vakcīnu.

"Pfizer" vadītājs Alberts Burla sacīja, ka pieteikuma iesniegšana Eiropas Zāļu aģentūrā ir vēl viens būtisks pagrieziena punkts centienos atrisināt krīzi, ko radījusi pandēmija.

"Pfizer" un "BioNTech" Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 95% efektīva, savukārt "Moderna" izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 94,5% efektīva.

Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka jau sākusi izvērtēšanas procesu "Moderna" izstrādātajai Covid-19 vakcīnai, balstoties uz laboratorijas datiem, ko iepriekš iesniegusi "Moderna", un tagad izvērtēs datus par to, cik labi šī vakcīna izraisa imunitāti, un vai tā ir pietiekami droša plašai izmantošanai Eiropā.

Aģentūra paziņoja, ka gadījumā, ja būs pietiekami daudz datu, lai izdarītu secinājumus par kvalitāti, drošību un efektivitāti, "Moderna" vakcīnu varētu apstiprināt jau sanāksmē, kas plānota 12.janvārī.

Uz augšu
Back