Autokrosa čempionāta organizētāji nolēmuši iznākt no "virtuves"

Autokrosa sacensības FOTO: Klāvs Benefelds

2021. gada sezonā Latvijas Autokrosa čempionāts startēs 28. reizi, tiek plānoti pieci sacensību posmi visā Latvijas teritorijā. Pēc LAF Krosa komisijas jaunā sastāva vēlēšanām šā gada septembrī ir veiktas dažādas izmaiņas. Jaunajā sezonā visas krosa disciplīnas strādās pie atpazīstamības celšanas un pietiekamas informācijas plūsmas. Citiem vārdiem, ir paredzēts sniegt plašāku informāciju par autosportu, lai par sacensību posmiem un sportistu panākumiem zinātu ne tikai autosporta "virtuvē".

Autokrosa disciplīnu ir iecienījuši daudzi latviešu autosportisti. Cīņas gars, slēgtā trasē braucot kopā pa 12 pēc uzvaras alkstošiem braucējiem, ir tas, kas vajadzīgs kārtīgam autokrosa cienītājam. Sportisti rūpējas par spraigām cīņām trasē, bet rīkotāju uzdevums ir nodrošināt sakārtotu digitālo vidi vieglākai reģistrācijai, kā arī ērtākai aktuālās informācijas iegūšanai.

FOTO: Klāvs Benefelds

Arnis Odiņš, LAF Krosa komisijas Autokrosa disciplīnas virzītājs:

“Mūsu vīzija ir celt čempionāta prestižu un veicināt atpazīstamību. Strādāsim pie mediju attiecībām, lai par sacensību posmiem un sportistu panākumiem zinātu ne tikai autosporta “virtuvē”.

Tāpat kolekcionēsim visus foto un video materiālus vienuviet – jaunajā mājaslapā, kā arī dalīsimies “AXLatvia” sociālajā vidē, lai sportisti varētu viegli atrast vēlamo. Kopā varam panākt daudz vairāk, tāpēc priecāsimies, ja sportisti vairāk dalīsies ar jaunumiem starpsezonā, kā arī sezonas laikā būs aktīvi sociālajos tīklos,” iesāk Arnis.

“Apbalvošanas ceremonija ir posms sacensību ķēdē, pēc kura braucēji tiecas visvairāk. Sasniegt goda pjedestālu un iegūt attiecīgu novērtējumu ir svarīgi, tāpēc sportistu motivācijai tiks piesaistīts papildu balvu fonds jaunajā, 2021. gada sezonā. Galvenais uzdevums Latvijas autokrosā ir attīstīt un izcelt četras sporta bagiju klases: Mini bagiji, Xtreme kroskarti, kā arī 2020. gada sezonā aizsāktās B1600 un Junior Xtreme klases. Tiks strādāts, lai popularizētu jaunākās klases, piesaistot arvien jaunus braucējus,” ar jaunumiem dalās Arnis.

FOTO: Klāvs Benefelds

Reinis Lilienšteins, LAF Krosa komisijas vadītājs: “Mans un LAF Krosa komisijas

mērķis 2021. gadā ir veicināt autokrosa atpazīstamību Latvijā, radot skaidru un saprotamu attīstības ceļu, kā jaunie autosporta entuziasti var sākt autosporta gaitas vietējā mēroga sacensībās un nokļūt līdz pat Eiropas čempionātam.

Kā komisijas vadītājs pilnībā atbalstu disciplīnas vadītāja priekšlikumu par autokrosa mājaslapas izveidi, kurā publicēt aktualitātes par disciplīnas notikumiem, sekojot līdzi Latvijas autokrosa braucējiem visā pasaulē. Paldies visiem sacensību organizatoriem un dalībniekiem, kas piedalījās LAF krosa komisijas rīkotajās sapulcēs un ar konstruktīviem priekšlikumiem palīdzēja sagatavot 2021. gada dokumentāciju, kas tuvākajās dienās tiks apstiprināta un publicēta jaunajā majaslapā www.axlatvia.lv un www.laf.lv. Novēlu visiem ziemas pārtraukumā teicami sagatavot tehniku jaunajai sezonai, un tiekamies trasē 2021. gadā.”

FOTO: Klāvs Benefelds

Latvijas Autokrosa čempionāts / 2021. gada sezonas kalendārs:

23.05.2021. / 1. posms – Valmiera, Brenguļu autotrase

18.07.2021. / 2. posms – Jēkabpils, Pilskalnu autotrase

07.08.2021. / 3. posms – Vecpils, Vecpils autotrase

22.08.2021. / 4. posms – Smiltene, Tepera autotrase

4.- 5.09.2021. / 5. posms – Bauska, Mūsa Raceland

Visa aktuālā informācija par Latvijas Autokrosa čempionātu pieejama čempionātam izveidotajā mājaslapā www.axlatvia.lv, Facebook un Instagram, kā arī Latvijas Automobiļu federācijas oficiālajā mājaslapā www.laf.lv.

Uz augšu
Back