Par vairāku simtu iedzīvotāju apkrāpšanu policija aizturējusi trīs personas

Pašvaldības policija. Ilustratīvs attēls FOTO: Edijs Pālens / LETA

Valsts policija aizturējusi krāpnieku grupu, kura ar interneta veikalu www.proffit.lv un www.korbotex.lv starpniecību piesavinājās uzticīgo klientu naudas līdzekļus.

Krāpnieki šādā veidā apkrāpuši vairāk nekā 400 iedzīvotāju visā Latvijas teritorijā, izkrāpjot ap 123 600 eiro. Valsts policija turpina apzināt cietušās personas un ātrākai saziņai aicina vērsties ar elektronisku iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras interneta vietnēs www.proffit.lv un www.korbotex.lv bija pasūtījušas preci, veikušas priekšapmaksu uz uzņēmumu SIA “Maku Group”, SIA “Kasija” un SIA “Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atdota. Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atdošanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan Valsts policijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Šā gada septembrī Valsts policijā tika sākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos. Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupas noziedzīgo darbību rezultātā ir cietuši vismaz 419 iedzīvotāji. Pašreiz izmeklēšanā noskaidroto materiālo zaudējumu apmērs ir 123 693,04 eiro.

Kriminālprocesā notika aktīva izmeklēšana un tika iegūti pietiekami pierādījumi, kā rezultātā 24. novembrī aizturētas trīs personas – 1949. un 1977. gadā dzimuši vīrieši un 1997. gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti. Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētām par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā (par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās) un 195.1. panta pirmajā daļā (ziņu nesniegšana un nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju). Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesā šobrīd turpinās aktīva izmeklēšana, detalizētāka informācija par izmeklēšanā noskaidroto pagaidām netiek sniegta.

Valsts policija turpina apzināt visus, kuri cietuši šo noziedzīgo darbību rezultātā, un ātrākai saziņai aicina vērsties ar oficiālu iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā (iesniedzot iesniegumu elektroniski kanc.krpp@riga.vp.gov.lv vai portālā latvija.lv – elektroniski bez eParaksta Latvijas valsts portālā, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums iestādei").

Uz augšu
Back